CHP aday listesindeki isimlerin istifasını isteyecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'ya teslim edilen aday listelerinde belediye meclis üyeliklerinde bazı isimlerin listeye akrabalarını ve iş ortaklarını yazması bilgisine ulaşması sonucunda inceleme talebinde bulundu.

CHP aday listesindeki isimlerin istifasını isteyecek
CHP aday listesindeki isimlerin istifasını isteyecek Mehtap Erdoğan

Aday listelerinin seçim kuruluna teslimi sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belediye meclis üyeliklerinde bazı isimlerin akrabalarını ve iş ortaklarını bu listelere yazdığı bilgisine ulaştı. Bu nedenle özellikle belediye meclis üyeliği listeleri mercek altında. Bu inceleme talimatı üzerine 81 ilin tamamı incelenecek. Genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve il başkanları herhangi bir akrabasının ya da iş ortağının bu listelerde olup olmadığı bütün illerde incelenecek. Kılıçdaroğlu bu inceleme talimatını kurmaylarına iletti ve bir liste talebinde bulundu. Sadece genel merkezde yürütülen bu çalışma aynı zamanda 81 il örgütünden de bu isimler talep edildi. Bu inceleme sonrasında il örgütleri de bu tarz isimler olduğunu tespit ederse, genel merkeze iletecek.

Bu yöntem sonucunda adını aday listesine yazdıran akraba ya da iş ortaklığı olan isimlerin tek tek tespiti sağlanacak. Kılıçdaroğlu bu incelemenin ardından akraba ya da iş ortaklarını listeye yazanların tek tek istifasını isteyecek ve bu isimlerin belediye meclis üyeliği listesinden çıkarılmasına yönelik bir bilgi edindik.

Bu listenin sonucunda çıkarılan isimlerin yerine yeni bir listenin yapılacağı bilgisine ulaşıldı. YSK’daki kesin listeler hazırlanana kadar bu sürecin tamamlanması bekleniyor. Ayrıca parti içi muhalefetten bir grubun isteği doğrultusunda cumartesi günü Parti Meclisi toplanacak.

YSK Aday listeleri CHP Kemal Kılıçdaroğlu inceleme listesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor