Vali Çakacak öğrencilere yönelik tedbir ve güvenlik toplantısı yaptı

"2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Dönem Üniversite Güvenlik Tedbirleri Toplantsı" Vali Özdemir çakacak'ın başkanlığında düzenlendi.

Vali Çakacak öğrencilere yönelik tedbir ve güvenlik toplantısı yaptı
Vali Çakacak öğrencilere yönelik tedbir ve güvenlik toplantısı yaptı Mehtap Erdoğan

Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Üniversite Güvenlik Tedbirleri Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantı Valilik Makam Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Anadolu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Savaş Koparal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Gürsoy Aslan, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısı ve ilgililer toplantı salonunda hazır bulundu.

Vali Çakacak, üç üniversite bulunan Eskişehir ilinde akademik eğitim gören öğrencilerin huzur ve güven içerisinde yaşamlarını devam ettireceğini belirterek, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminin hayırlı olmasını diledi.

Vali Çakacak toplantıda söz alarak, “Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’de geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin huzurlu bir şekilde öğrenim görmesini sağlamak için tüm kurum ve kuruluşlarla istişare halindeyiz” dedi. Vali Çakacak, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının, öğrencilerimizin güvenliği için çok ciddi tedbirler aldığını ve bu tedbirlerin ikinci dönemde de artarak devam edeceğini bildirdi.

Toplantıda, üniversitelerde 2018-2019 öğretim yılı ikinci dönemi öncesi alınacak güvenlik tedbirleri konuşuldu. Üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde huzur ve güven içerisinde bir akademik yıl geçirilmesi, meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ile huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Vali Özdemir Çakacak Üniversite öğrencileri güvenlik Tedbirleri toplantısı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor