6 günde 3 yeni obruk oluştu

Konya'nın Karapınar ilçesinde oluşan 15 metre derinliğindeki obrukla beraber 6 gün içinde çok sayıda obruk meydana geldi.

6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu Mehtap Erdoğan

Konya’nın Karapınar ilçesine 7 kilometre mesafedeki Reşadiye Mahallesi Karakuyu mevkiinde metre çapında, 15 metre derinliğinde obruk oluştu. Edinilen bilgiye göre, 6 gün içinde 3 yeni obruk meydana geldi.  Ahmet Köken adlı çiftçinin yaptığı açıklamaya göre, aynı bölgede irili ufaklı 50’ye yakın obruk olduğu bilgisine ulaşıldı.

Obruğun oluştuğu tarlanın sahibi Mehmet Aydemir ise arpa ekili tarlada geçen yıl 1 obruk oluşurken, meydana gelen yeni obruğun 50 metre mesafede olduğunu bildirdi.

Tarla çevresinde birçok obruk bulunduğunu belirten Aydemir, "Bu tarlamıza biraz uzaklıkta başka bir tarlamızda çalışıyordum. Ağabeyimin araması ile hemen tarlaya geldim. Geldiğimde yeni oluşmuştu, toz çıkıyordu. Bu sefer de bizim tarlada oluştu. Korkumuz var. Korku olsa da şu ana kadar can kaybın olmaması sevindirici. Ağabeyim obruğun oluşumuna şahitlik etti. Tarlaya korkudan yaklaşamamış. Ağabeyim oluşumu birebir görmüş. Bu bölge zaten obrukların sık görüldüğü bir yer" ifadesinde bulundu.

Geçtiğimiz Cuma günü ise Reşadiye Mahallesi Yedikuyu mevkiinde 4 metre çapında 20 metre derinliğinde obruk oluşmuştu. Aradan 3 gün geçtikten sonra aynı mahallenin Eşeli mevkiinde yonca ekili tarlada 7 metre çapında ve 10 metre derinliğinde başka bir obruk meydana geldi.

Konya çok sayıda obruk oluştu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor