Türkiye'ye bir teknoloji üssü kuruluyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, Maltepe'de KYK yurdunda öğrenciler ile bir araya geldi.

Türkiye'ye bir teknoloji üssü kuruluyor
Türkiye'ye bir teknoloji üssü kuruluyor Gizem Zalimalioğlu

Dün akşam saatlerinde Maltepe Kredi Yurtlar Kurumu Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu'nda AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım vardı. Burada öğrencilerle bir araya gelen Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında da açıklamalar yaptı.

Binali Yıldırım Maltepe Kredi Yurtlar Kurumu Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’nda "Geçmiş zamanlarda yurt bulmak için milletvekili düzeyinde torpil aranıyordu. Üstelik odada yer yok, bir koğuş, onlarca yatak, dolaplar kırık, banyo, tuvalet perişan. Şimdi öyle mi? Pırıl pırıl. Binayı gördüm, hak eden bizim meclis binasından farkı yok. İstanbul'da 12 gençlik merkezi kuracağız. Bu merkezlerin her birinin içinde yurtlar da olacak. İçerisinde sineması, tiyatrosu ve vakit geçirebileceğiniz alanları olan bir külliye şeklinde olacak. Maltepe'dekine merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini vereceğiz. Gençleri en iyi şekilde anlayan ve genç yaşında bedel ödeyen delikanlı insandı. Ömrünü mücadele ederek geçiren Muhsin Yazıcıoğlu ismini gençlerle, sizlerle birlikte yaşatmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Teknoloji üssü geliyor

Yıldırım iş hayatına yeni atılacak ya da girişimci ruhu olan gençler için yeni bir yapılanma kurulacağından bahsetti, “İlk müjdemiz Bayrampaşa'ya bir teknoloji üssü kuracağız. Buradan yeni Aziz Sancarlar çıkacak, yeni bilim adamları çıkacak, yeni patent sahipleri çıkacak. Bu üste Türkiye'deki tüm üniversitelerin bir araya geleceği açık bir kampüs olacak. Üniversite öğrencileri, hocalar, şirketler burada buluşacak, fikirlerini paylaşacaklar, şirketler bu fikirleri değerlendirip bunu bir ürüne dönüştürecekler" diyerek kendini ifade etti.

“Projemiz en az 500 bin kişilik istihdam imkanı sağlayacak"

Teknoloji çağında yaşarken artan robotik çalışmalar ve yapay zeka gibi konularda artık herkesin bilgisi olması gerekli. Yıldırım bu konuda öğrencileri ivedilikle uyardı ve çağı yakalamalarını istedi. Yıldırım, Türkiye'nin geleceğinin robot teknolojileri, yapay zeka ve yazılımda olduğunu vurgulayaral “İş bulma telaşı içerisinde olacağınızı biliyorum. Bu sıralardan geçen birisiyim. Projemiz en az 500 bin kişilik istihdam imkanı sağlayacak bir proje. Biz bunun alt yapısını yapacağız, gerisi size kalacak. Biz dijital göçmen, siz dijital yerlisiniz. Biz bilgi toplumunun içerisinde doğmadık sonradan bilgi toplumunun içerisine dahil olduk. Sizler büyüklere bilgisayar okur-yazarlığı öğretiyorsunuz" dedi.

teknoloji üssü Binali Yıldırım
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor