Çocuk Üniversitesi'nin başarılı öğrencileri ödüllerini aldı

Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Çocuk Üniversitesi) tarafından "2018-2019 Sömestr Etkinlikleri Katılım Belgesi Töreni" Merkezler ve Birimler Binası’nda gerçekleştirildi.

Çocuk Üniversitesi'nin başarılı öğrencileri ödüllerini aldı
Çocuk Üniversitesi'nin başarılı öğrencileri ödüllerini aldı Gizem Zalimalioğlu

2018-2019 Sömestr Etkinlikleri Katılım Belgesi Töreni’ne Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve Prof. Dr. Güler Günsoy, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aslı Polat, danışma ve yönetim kurulu üyeleri, öğretim üyeleri ile veliler ve çocuklar katılım gösterdi.

Törende açılış konuşmasını yapan Dr. Öğr. Üyesi Aslı Polat, çocukların sömestr tatilinde yaptıkları etkinlikleri hem bir arada görüp değerlendirmek amacıyla hem de kendilerine katılım belgelerini takdim etmek için toplandıklarını belirtti. Polat, “Sömestr tatilinde; seramikler, üç boyutlu tasarımlar, origami ve resimler yaparak çok keyifli anlar yaşadık. Çocukları bu etkinliklere yönlendiren velilere, atölye yürütücüsü olan hocalara ve etkinliğe katılan çocuklara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

“Çocuklar bizim geleceğimiz” 

Ardından konuşmayı devralan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Günsoy ise çocukların katkılarıyla oluşan serginin açılışında bulunmaktan memnun olduğunu, onların emeklerini görmenin kendisini duygulandırdığını ifade etti. Prof. Dr. Günsoy, “Çocuk Üniversitesini çok önemli bir üniversite olarak görüyorum. Çünkü geleceğimiz olan çocukların toplumun gelişmesi için öncelikle almış olduğu eğitimler, beceriler, kritik düşünme becerileri oluşturabilmek anlamında önemlidir. Ekonomik kalkınmanın da gerçekleştirilebilmesi için özellikle belli yaş grubundaki çocukların, üniversite ortamında bilgi, beceri ve mesleki tercihlerinde de çok önemli olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu. 

Çocuk Üniversitesi’nin öğretmenlerin verdiği emekle ve fedakarlıkla yürütüldüğünü söyleyen Prof. Dr. Günsoy, "Karşılığında hiçbir getirisi olmayan ve tamamen çocuklara belli alanlarda katkı yapılabilmesi için gönüllülüğe dayalı bir üniversite olduğunu düşünüyorum” diyerek konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Çocuklar siz bizim geleceğimizsiniz, sizlere ihtiyacımız var. Biz kendi çocuklarımızı da gelecekte sizlere emanet edeceğiz ve inşallah gelecek kaygısı olmadan çocuk üniversitelerinin kalmasını diliyorum" diyerek, kendini ifade etti.

“Katıldığım en keyifli açılış”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal da etkinlik kapsamında konuşanlar arasındaydı. Prof. Dr. Koparal burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve  katıldığı en keyifli açılışlardan biri olduğunu belirtti. Koparal, “Çocuklarımız, velilerimiz ve onlara yol gösteren hocalarımız, idarecilerimiz eski Türk programlarındaki gibi yediden yetmişe herkes burada. Çocuklarımız bugün, Türkiye'nin geleceği için buradalar ve çok güzel hazırlık yapmışlar" dedi. 

Bir dizi program yapıldı

Anadolu Üniversitesi sömestr döneminde sosyal bilimler ve sanat alanında bazı programlar gerçekleştirdi. Bu programlar şöyle: Üç Boyutlu Modelleme ve Yazdırma Atölyesi, Origami İle 3 Boyutlu Düşünceyi Geliştirme Programı, Seramik Atölyesi ve Yaratıcı Sanat 

Bu programların uygulamalarında 1. ve 2. olan öğrencilerin sertifikaları Prof. Dr. Güler Günsoy, Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Program Koordinatörü Araştırma görevlisi Özge Dilek, Doç. Duygu Kahraman ve Prof. Güldane Araz Ay tarafından verildi. Etkinlik, çocukların yapmış olduğu eserlerin incelenmesinin ardından sona erdi.

Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Çocuk Üniversitesi eskişehir
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor