Başkan Kurt işçi ziyaretinde müjdeli haberler verdi

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikaları ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında işçilerle buluşan Başkan Kurt, istek ve şikâyetleri birebir dinledi.

Başkan Kurt işçi ziyaretinde müjdeli haberler verdi
Başkan Kurt işçi ziyaretinde müjdeli haberler verdi Gizem Zalimalioğlu

Eskişehirli işçilere Odunpazarı Belediyesi’nde 5 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kurt, belediyede çalışan tüm işçi ve emekçilerin sendikalı olduğunun altını çizdi. Göreve gelir gelmez taşeron işçilerin sendikalaşması önündeki engelleri kaldırdıklarını belirten Başkan Kurt, "Emek en yüce değer. Odunpazarı Belediyesi olarak bizle bunun bilincindeyiz ve işçilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Her mahalleye halk merkezi açılıyor

Başkan Kurt 5 yılda Odunpazarı’nın 11 farklı mahallesine halk merkezleri açtıklarını ve bu halk merkezlerinde çok farklı branşlarda atölyelerin yer aldığını kaydetti. Halk merkezlerindeki bu atölyelere 15 bin kişinin gittiğini söyleyen Başkan Kurt, gelecek dönemde her mahalleye halk merkezi açacaklarının da müjdesini verdi.

Sayı olarak yetersiz kreş sorunu bitiyor

Kadın işçi ve emekçilerinin en büyük problemlerinden birinin kreş sorunu olduğundan bahseden Başkan Kurt, "Biz bu sorunu gördük ve Odunpazarı’na 5 tane kreş ve çocuk merkezi açtık. Yeter mi? Yetmez. Gelecek dönemde de Odunpazarı’na 5 yılda 100 kreş açacağız. Eskişehirli kadınlar huzurla, gözleri arkada kalmadan çocuklarını kreşlerimize bırakabilecek. Eskişehir’de kadınlar daha özgür ve mutlu olacak" dedi.

Odunpazarı Belediyesi Kazım Kurt Eskişehir
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor