Kayıp alzheimer hastası hem havadan hem karadan arandı

Eskişehir’de dün sabah evinden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Alzheimer hastası Hamdi Koçak için arama çalışmaları başlatıldı. Arama kurtarma ekiplerinin seferber olduğu bölgede sabah saatlerinden itibaren hem karadan hem de havadan arama başlatıldı.

Kayıp alzheimer hastası hem havadan hem karadan arandı
Kayıp alzheimer hastası hem havadan hem karadan arandı Gizem Zalimalioğlu

Kızının Eskişehir’deki evine yaklaşık 3 ay önce gelen yüzde 50 engelli ve Alzheimer hastası Hamdi Koçak (72), dün sabah saat 9.30 sıralarında Büyükdere Mahallesi Bülbüllü Sokakta bulunan ikametinden ayrıldı. Kendisinden bir daha haber alamayan aile yakınları durumu Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Kayıp şahsın en son görüldüğü bölgeye gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri bölgede çalışmalara başladı. Ardından büro amirliği ekipleri organizasyonunda bölgeye, Eskişehir Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ekipleri çağrıldı. 

Karadan ve havadan bölgede arama yapıldı

Alzheimer hastası Koçak’ın Gençlik Bulvarı üzerinden Kent Ormanı istikametine gidebileceğini tespit eden arama kurtarma ekipleri beş kişilik timlere ayrılarak arazide arama çalışması başlattı. Arama kurtarma köpeklerinin yanı sıra Cross Motor sürücüleri de orman içerisinden arama faaliyetlerine dahil edildi. Jandarma ekiplerinin de destek verdiği aramada, polis ekipleri drone uçurarak alanın havadan taramasını yaptı. Saatlerce bölgede incelemede bulunan ekipler, halen çalışmalara devam ediyor. 

“Acıksa da ben acıktım, susadım veya kayboldum diyebilecek birisi değil” 

Arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgeye gelen aile yakınları da umutla gelecek iyi bir haberi bekliyor. Kayıp Koçak’ın bir aile yakını, “Büyükdere Mahallesi Bülbüllü Sokakta Sücaattin Veli Parkın karşısında oturan amcam Hamdi Koçak, 20 Şubat saat 9.20 geceden beri kayıptır. Görenlerin insaniyet namına haber vermelerini rica ediyoruz. Kendisi biraz rahatsız. Evden saat 9.20’de evin karşısındaki parka her gün gidiyordu. Oraya gidince oturuyordu. Kızı gelinimiz oluyor, evden bakıyor babasına göremeyince parka, ara sokaklara bakıyor. Ama normalde de oralarda gezen bir insandı. Yeni taşındılar bu mahalleye fazla da tanımıyorlar. Yani bu yola geliyormuş görenler var. Daha sonra arama kurtarma ekipleri geldi. Ama burada olsaydı çıkardı. Büyük olasılıkla çarşı içerisine gitti. Kendisi biraz rahatsız. Kendisine bir şey sorulmadan yani acıksa da ben acıktım, susadım veya kayboldum diyebilecek birisi değil. Üzerinde kimliği var. Ayrıca üstünde koyu renkli bir kaban var, beyaz saçlı, sakalları var. Büyük olasılıkla çarşı bölgesinde. Çarşıda da olsa kimse dikkat etmez yürüyen birisi, kimseden de bir şey istemez evden parka gezmeye diye çıktığı için üzerinde para yok. Ama acıktığında da birisinde bir şey isteyebilecek bir insan değil” diyerek, duygularını ifade etti.

Eskişehir kayıp
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor