Mazot ve gübre desteği açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçinin yüzünü güldüren bir açıklama yaparak, mazot ve gübre desteği ödemelerinin yarından itibaren başlayacağını söyledi.

Mazot ve gübre desteği açıklaması
Mazot ve gübre desteği açıklaması Mehtap Erdoğan

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin merakla beklediği konuya açıklık getirerek, “ 2018 yılına ait mazot ve gübre destek ödemeleri yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır” şeklinde açıklama yaptı. Bakan Bekir Pakdemirli’nin açıklaması üzerine çiftçilerin yüzü güldü.

Ayrıca mazot ve gübre ödemelerinin yarından itibaren başlayacağını belirten Bakan Pakdemirli, "2018 yılına ait mazot ve gübre destek ödemeleri yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılına ait mazot ve gübre desteklemeleri çerçevesinde 2 milyon 126 bin 968 çiftçimize toplam 2.87 milyar lira ödemiş olacağız” diyerek sözlerine devam etti.

"Yarından itibaren 448 bin yetiştiricimizin 1 milyon 725 bin baş buzağısına toplam 821 milyon TL buzağı desteklemesi ödenecek" açıklamalarını yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önemli haberi bu şekilde duyurmuş oldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den açıklama Mazot ve gübre desteği ödemeleri yarın başlıyor
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor