Cam silen 20 çocuğun ailesine ceza kesildi

Kayseri'de Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda 1 ayda cam silen 20 çocuğun ailesine ceza kesildi.

Cam silen 20 çocuğun ailesine ceza kesildi
Cam silen 20 çocuğun ailesine ceza kesildi Mehtap Erdoğan

Kayseri ilinde yapılan çalışmalar doğrultusunda Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 aydır çalışmaların yürütüldüğü ve cam silen 20 çocuğun ailesine ceza verildiği açıklaması geldi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulama kapsamında yapılan açıklamada, “Dilencilik yapan, cam silen, mendil satan 20 çocuğun ailesine, “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan, 34 şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapıldı.

“Okul Önü Uygulaması” adı altında her hafta salı ve perşembe günleri okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde, biri ülke genelinde olmak üzere 6 uygulama yapıldı. 4 Bin 99 kişi sorgulanırken, 4 kişiye adli işlem, okul dışından olan 5 kişiye idari işlem yapıldı.

Ayrıca, 119 okul servisi ve sivil araç denetlendi. 73 internet ve oyun salonu olmak üzere 678 umuma açık işyeri/park, bahçe/metruk bina kontrol edilerek, 2 işyerine yaşı küçük çocuklara sigara satışından işlem yapıldı.

Öğrenci ve gençlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Kayseri Çocuk Şube Müdürlüğü cam silen 20 çocuğun ailesine ceza kesti
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor