İhmal ve İstismarın Önlenmesi semineri

Denizli ilinde okul müdürlerine " İhmal ve İstismarın Önlenmesi" semineri verildi.

İhmal ve İstismarın Önlenmesi semineri
İhmal ve İstismarın Önlenmesi semineri Mehtap Erdoğan

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde düzenlenen seminer kapsamında Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Derman, okul müdürlerine herhangi bir ihmal ve istismar durumu söz konusu olduğunda ne yapmaları gerektiğini ve önleyici çalışmaları anlattı. İhmal ve İstismar durumlarının önlenmesi maksadıyla düzenlenen bu önemli seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, şube müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

“İhmal ve İstismarın Önlenmesi” seminerinin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “Denizli olarak eğitimde giderek bir marka haline gelmeyi başardık. Sınavlardan alınan sonuçlar da bunun en büyük göstergelerinden. Tabii ki akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin kişilik gelişimi ve ruhsal gelişimleri de bizler için büyük önem arz etmektedir. Onları olumsuz olaylar ve travmaların olumsuz etkilerinden korumak da hepimizin ortak görevidir. İhmal ve istismar durumlarında sürecin sağlıklı yönetilmesi yavrularımızın ruh sağlığı açısından çok önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Konuşma sonrasında ise Prof. Dr. Orhan Derman, öncelikle okul müdürlerine çocuk ve ergenlerin ruhsal ve kişilik gelişimi konusunda bilgiler verdi. Herhangi bir ihmal ve istismar yaşanması durumunda yapılması gerekenleri ve önleyici çalışmaları da anlatan Prof. Dr. Derman, seminerin son bölümlerin doğru ise katılımcılardan gelen sorulara yanıt verdi.

Denizli İhmal ve İstismarın önlenmesi semineri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor