100. Yıl Kutlamalarına ilişkin genelge yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazdığı Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı şerefine yapılacak kutlamalara ilişkin genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.

100. Yıl Kutlamalarına ilişkin genelge yayımlandı
100. Yıl Kutlamalarına ilişkin genelge yayımlandı Gizem Zalimalioğlu

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nin yayımlandığı Resmi Gazete’de, 100. Yıl Kutlamalarına da değinildi. Yayımlanan yazıda Gazi Mustafa Kemal Atattürk’ün 19 Mayıs'ta Samsun'a ulaşması ile başlayan İstiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle başta Samsun olmak üzere 2019 yılı boyunca tüm Türkiye'de gençlik, spor ve kültür etkinlikleri düzenleneceği bildirildi.

100. Yıl Kutlamalarına ilişkin etkinliklerin, yıl boyunca ilk olarak İstanbul-Samsun-Amasya-Erzurum-Sivas-Ankara güzergâhı olmak üzere tüm Türkiye'de gerçekleştirileceğinin vurgulandığı genelgede, "Düzenlenecek etkinlikler, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütülecektir. 100 Yıl Kutlamaları kapsamında yapılacak her türlü sportif faaliyetler(spor müsabakaları, kamplar, turnuvalar vb.) Gençlik ve Spor Bakanlığı, kültür, sanat, turizm ve tanıtım alanında yapılacak etkinlikler ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından planlanıp yürütülecektir. Diğer faaliyetler ise ilgili bakanlıklar ve valiliklerin koordinasyonunda gerçekleştirilecektir" diye söylendi.

“Belirlenen logo resmi yazışmalarda kullanılacak”

Etkinlikler kapsamında yapılacak olan proje ve yarışmalara ait giderlerin ilgili bakanlıklarca karşılanacağının belirtilen genelgede şu ifadelere yer verildi, "İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara illerinde yapılacak etkinlikler için bakanlıklardan bütçe talep edilebilecek, koordinatör kurumlarca uygun görülen sponsorluk, hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecektir. Yıl boyunca bu kapsamda gerçekleştirilecek tüm gençlik, spor ve kültür etkinliklerine ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanlar, 100. Yıl Kutlamaları için oluşturulan kurumsal kimliğe uygun olarak kullanılacak, belirlenen 100. yıl logosu başta Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Valiliği olmak üzere tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazışmalarda 2019 yılı boyunca kullanılacaktır. 100. Yıl Kutlamaları kapsamında yıl boyunca tertiplenecek etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak yerine getirilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini arz ederim."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 100. Yıl Kutlamaları 19 Mayıs
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor