Eskişehirli Aysun Teyze'den, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında Eskişehir’de çöpten yemek toplayan bir kadının fotoğrafını göstererek “Bu kadıncağızın tanzim satış noktasına gidecek parası yok” demişti. O fotoğraftaki kadın, Eskişehirli Aysun Demir konuştu.

Eskişehirli Aysun Teyze'den, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası
Eskişehirli Aysun Teyze'den, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası Gizem Zalimalioğlu

CHP’nin 2 gün önce gerçekleşen parti grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tanzim satış noktası uygulamaları hakkında konuştu. Konu ile ilgili Eskişehir’den bir fotoğraf karesi gösteren Kılıçdaroğlu, fotoğrafta çöpten yemek toplayan kadın hakkında “Bu tablo 21. yüzyılın tablosudur. Bu tabloyu oluşturan en önemli aktöre de bu tabloda gözüküyor. Erdoğan bu tabloda görülüyor. Bu kadıncağızın tanzim satış noktasına gidecek parası bile yok. Bu kadıncağızın otobüse binecek parası bile yok. Bu 21’inci yüzyılın Türkiye’sidir. Orta çağın değil” demişti. 

Kılıçdaroğlu tarafından gösterilen fotoğrafın sahibi Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan Aysun Demir’di. Olayın ardından bugün basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demir, maddi durumunun iyi olduğunu, hiçbir şeye ihtiyacının olmadığını ve bu durumdan büyük zarar gördüğünü belirtti. Öte yandan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da kamuoyuna aktardı.

“Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımızı ve bizim şehrimizi farklı lanse etti” 

Gazetecilere yapılan açıklamalar esnasında AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan adayı Volkan Doğan’da, Aysun Demir’e eşlik etti. Demir’in geçimi çok iyi bir şekilde sağladığını aktaran Doğan, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun eline nereden ve kimler tarafından servis edildiğinin de bilindiği üzere bir algı operasyonu yapıldı. Hem ülkemizi, hem şehrimizi hem ilçemizi karalayan ve bizleri kötü göstermeye çalışan, grup toplantısında göstermiş olduğu bu yalan iftira ile dolu bu belgeyi bugün kamuoyu ile paylaşmak için bir araya geldik. Yanımızda Aysun Demir teyzemiz var. Kamuoyu ile paylaşılan fotoğrafın kahramanı kendisi. Biliyorsunuz çekilen fotoğrafta konteyner ve yanında üç adet kap vardı. Aysun Demir teyzemiz bu binada oturuyor. Allah’a şükürler olsun ki evlatları ile birlikte hayatını, geçimini çok rahat bir biçimde sağlıyor. Sağlığı, sıhhati, vakti yerinde bir ablamız. Karşıdaki marketin ev iş yerlerinin konteyner atmış olduğu gıdaları sokak hayvanları için alıp, kaplara koyup verirken, israfın olmaması gerektiğini düşünen memleketimizin güzel teyzesi, Cumhuriyet Halk Partili Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından eline bu fotoğraf tutuşturularak AK Parti’yi, Cumhurbaşkanımızı ve bizim şehrimizi farklı lanse etmeye çalışmıştır” dedi. 

Kılıçdaroğlu’nun iddiası Aysun Teyze’ye intiharı düşündürmüş

Ak Parti başkan adayı Doğan sözlerine devam ederken, Kılıçdaroğlu’nu kınadığını söyleyerek "Yalan yanlış beyanlardan, yalan yanlış iftiralardan vazgeçmesini ve bu memleketin değerleri ile barışık değerlerle bu memlekete hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün Aysun Demir ablamız ile birlikte buradan onun dünden beri yaşadığı sıkıntıları tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Ailesi ile birlikte dünden bugüne gerçekten çok büyük haksızlığa uğradı, üzüntü yaşadı, gözyaşı döktü. Dün ben kız kardeşlerimiz ile de görüştüm. Annemiz utancından ’ben kendimi balkondan atacak dereceye geldim’ demiş. Bu bir genel başkana, bir siyasetçiye yakışmayan tavrı buradan tüm Türkiye’ye duyuruyoruz. Bu yalanlardan, bu iftiralardan, bu karalamalardan ne zaman vazgeçeceksin?” dedi. 

“Aysun Teyze’yi seçim malzemesi yaptı”

Kılıçdaroğlu’nun bu olayı kullandığını söyleyen Doğan, "Hiçbir şeye ihtiyacı yokken sokak hayvanlarına dönerci dükkanının ve büyük marketlerin attığı bu atıkları hayvanlar için toplarken Kılıçdaroğlu bunu bir seçim malzemesi, bir mağduriyet malzemesi olarak kullandı. Kendisini kınıyoruz, kendisini ayıplıyoruz, kendisine yakıştıramıyoruz. İnşallah gerekli hukuki süreci de başlatıyoruz. Ailemizin bu süreçte yaşadıklarını bizzat dinleyince gerçekten biz de çok üzüldük. İnşallah bundan sonra hukuki çerçevede gerekeni yapacağız. Kılıçdaroğlu bir tazminat daha ödeyecek. O tazminatla da sokak hayvanlarına ve ihtiyaç sahiplerine Aysun teyzemiz tarafından dağıtılacaktır” ifadelerini kullandı. 

“O kadar merhametliysen gelip bana sorsaydın” 

“Yazıklar olsun onlara, beni çekip de bu duruma düşürdüler” diyerek sitem eden Aysun Demir, sonuna kadar hakkını arayacağını söyledi. Maddi durumunun gayet iyi olduğunu ve söylenenler karşısında rencide edildiğini aktarırken “Yanımızda büyük marketler var. Burada dönerci var. Kırıklarını, artıklarını atıyorlar. Ben de onları alıp hayvanlara veriyorum. Bunu her zaman yapıyorum, yapacağım da. Beni ne kadar rencide ettiler bunun farkında değil mi Kılıçdaroğlu? Gelip bana sorsaydı aç mısın diye. Ben açıkta değilim. Benim maddi durumum gayet iyi. Benim 4 katlı evim var. Aylığım var. Allah’ıma çok şükür muhtaçlığım, ihtiyacım yok. Ben çok rencide oldum. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Çok üzüldüm. İntiharı bile düşündüm dün. Yemin ederim balkondan atıyım kendimi de bitsin dedim. Utandım. Niye sallıyor böyle? Biliyor mu benim ihtiyaç sahibi olduğumu. Benim aylığım var. 4 tane evim var. Ben ihtiyaç sahibi değilim. Ben hayvanlara veriyorum. Sonuna kadar hakkımı arayacağım. Ben iki gündür çektiğimi biliyorum. Ben çocuğumu okula gönderemedim, rencide oldu. Bunları düşünmedi mi Kılıçdaroğlu? Niye sallıyor elinde benim resimlerimi. Gelip de sorsaydı. Benim durumumu görseydi. Yazıklar olsun onlara, beni çekip de bu duruma düşürdüler. Ben kendi halinde yaşayan bir kadınım. Niye çekip de rencide ediyor. Benim iki tane yetimim var. Yazıklar olsun. Kılıçdaroğlu, sen o kadar merhametliysen gelip bana sorsaydın. Yiyecek misin de bu alıyorsun deseydin. Ben sana hayvanlara aldığımı söylerdim" şeklinde konuştu. 

Kılıçdaroğlu’na, Aysun Teyze’den tazminat davası

Son olarak konuşan Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener’de konu hakkında açıklama yapmak üzere Aysun Demir’in yanındaydı. Av. Gücüyener Kılıçdaroğlu’na karşı suç duyurusunda bulunduklarını söyleyerek, “Fotoğrafı kendisinden izinsiz olarak, habersiz olarak çekildi, servis edildi, dağıtıldı ve üzerine bir hikaye yazıldı. Bunun ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Kaymakamlıktan gerekli evrakları da aldık. Bizim mal varlığımız, birden fazla gayrimenkulümüz var. Hiçbir sıkıntımız yok. İhtiyaç sahibi değiliz. Normal şartlarda çekinecek, gocunacak bir şeyimiz yok. Yardım etmeye çalışırken çok farklı gözüktük. Ben fotoğrafı çeken, servis eden ve bu sözleri söyleyen Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davası açacağız. Aysun teyze kendisi bizzat söylüyor. Ben bunu nasıl sokak hayvanları için topladıysam, yine tazminatı kazanamam halinde yine bunu sokak hayvanlarına harcayacağım diye" dedi.

Eskişehir CHP Kemal Kılıçdaroğlu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor