Interpol tarafından aranan DAEŞ üyesi kadınlar yakalandı

Terör örgütü DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonda Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle aranan 2 kadın Bursa'da yakalandı

Interpol tarafından aranan DAEŞ üyesi kadınlar yakalandı
Interpol tarafından aranan DAEŞ üyesi kadınlar yakalandı Gizem Zalimalioğlu

Milli İstihbarat Teşkilatı Bursa Bölge Başkanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklıkla yürüttüğü çalışmalarda, Suriye'de terör örgütü DEAŞ içerisinde bulunan bazı kişilerin Bursa'nın Mudanya ilçesine geldiği ve burada bir ikamette saklandığı ortaya çıktı.

Tespit üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, belirlenen adrese sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Operasyonda, Hollanda vatandaşı L.F, Fas asıllı olan, Fas ile Hollanda çifte vatandaşı S.D. adlı kadınlar ile bu şüphelileri evlerinde barındırdığı gerekçesi ile örgüt mensuplarına yardım ve yataklık ettikleri saptanan Irak asıllı Hollanda vatandaşı A.K. adlı kadın ve Irak vatandaşı M.O.Q. yakalandı.

Kadın şüphelilerden L.F. ile S.D'nin Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle arandığı, bu kadınların üzerinde sahte yabancı tanıtma belgesi bulunduğu öğrenildi.

Zanlılar, Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

DEAŞ Interpol
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor