Özel bireylerin ilk spor turnuvası heyecanı

Tepebaşı Belediyesi bünyesindeki Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü’nde özel sporcuların gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Tesiste çalışmalara katılan özel sporcular, ilk kez spor turnuvasına katılmanın heyecanını yaşadı.

Özel bireylerin ilk spor turnuvası heyecanı
Özel bireylerin ilk spor turnuvası heyecanı Gizem Zalimalioğlu

Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde spor yapan engelli bireyler, bugün Antalya’nın Kemer ilçesinde 50 şehirden, 231 özel sporcu ile düzenlenen Masa Tenisi 1. Bölge Şampiyonası’nda yer aldı. 

Heyecanlı deneyimi yaşadılar

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 10-12 Şubat tarihlerinde düzenlenen Yavuz Kocaömer Masa Tenisi 1. Bölge Şampiyonası’nda, 19+ yaş mental retardasyon kategorisinde, kadınlarda Huriye Gülşah Temizyürek ve erkeklerde Mehmet Talha Kayar 2’şer müsabakaya çıktı. Özel sporcular ilk kez yaşadıkları bu deneyim ile müsabakalarda Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü’nü başarıyla temsil etti. 

Spor sayesinde hem vücutlarını hem reflekslerini geliştiriyorlar

Masa tenisi sporu, özel sporcuların beyin ve vücut arasındaki koordinasyonu sağlamasında önemli bir rol oynuyor. Bu spor ile bireyler, reflekslerini ve ani karar verme yeteneklerini de geliştirme şansı buluyor. Engelliler Koordinasyon Merkezi yetkilileri, masa tenisinin faydaları dolayısıyla çalışmaların daha çok özel sporcuyla devam edeceğini belirterek her yıl ocak ayında düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Masa Tenisi Şampiyonası'na katılım sağlanacağı haberini verdi. 

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren özel sporcular, masa tenisi antrenmanlarını, İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Montaj Atölyesi Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü Tepebaşı Belediyesi engelli bireyler
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor