Yazar Latife Tekin, Eskişehirliler ile buluştu

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Kent & Kültür Söyleşileri kapsamında Yazar Latife Tekin Eskişehirliler ile bir araya geldi.

Yazar Latife Tekin, Eskişehirliler ile buluştu
Yazar Latife Tekin, Eskişehirliler ile buluştu Gizem Zalimalioğlu

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kent & Kültür Söyleşileri devam ediyor. Düzenlenen etkinlik kapsamında son konuk Yazar Latife Tekin oldu. Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde bulunan Oktay Ekinci Sahnesi’nde gerçekleşen etkinliğe Eskişehirli edebiyatseverler yoğun ilgi gösterdi. 

‘Latife Tekin’le 2 Roman Birden’ isimli söyleşide Ergülen ve Tekin, edebiyat üzerine sohbet etti. Tekin söyleşi sırasında ilk kitabını yazdığı günlerden günümüze kadar deneyimlediği edebiyat yolculuğunu anlattı. 

Aynı zamanda söyleşiye katılanlardan da soruları kabul eden Tekin, kendisine yöneltilen bir soruya “Ne yazdığımı, kitap bitene kadar bilmiyorum. Aldığım notlar çok kıymetli oluyor. Yazarken nasıl yaptığımı bilmiyorum ama öğrendiğim bir şey var; kendimi nesneleştiriyorum ve yazılmak istenen şey için aracılık ediyorum. Başlangıçta, gençken kendim yazıyorum sanıyordum. Sonra yazdığım şeyden, nasıl yazacağımı öğreniyorum. Tam kitabı yazıp bitirdiğimde, o kitabı yazacak bilgiye ulaşıyorum" diye cevap verdi. 

Söyleşi sonunda Latife Tekin, okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

Latife Tekin Tepebaşı Belediyesi Kent & Kültür Söyleşileri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor