Microsoft ve Arkas Türkiye’nin geleceğini bulutta görüyor

Microsoft Türkiye, firmalara mücadele azmi katmaya devam ediyor. Türkiye’nin önder ve 24 ülkede faaliyet gösteren firmalarıyla küresel kuruluşu olan Arkas Holding, Microsoft Türkiye ile kurumsal ölçekte günümüze kadar hayata geçirilmiş en ayrıntılı bulut dönüşüm projesine imza attı.

Microsoft ve Arkas Türkiye’nin geleceğini bulutta görüyor
Microsoft ve Arkas Türkiye’nin geleceğini bulutta görüyor Cankut Yılmaz

TechInside ayın organında çıkan haberlere göre, İş birliği kapsamında, Arkas Holding’in veri aracının ve sunucularının hemen hemen hepsi akıllı bulut yazılımı olan Microsoft Azure’a nakledildi. Microsoft Filo Yönetimi gibi yapay zeka çözümleri ile daha etkin fikirler üretmeye başlayan firma, projenin ilk senesinde yüzde 10 tasarruf yapmayı planlıyor. Arkas Holding’e operasyonel verimlilik, esneklik ve sürat katan bu dijital atılım, şirketin Türkiye’deki önderliğini pekiştirecek, küresel piyasalardaki gücüne güç katacak.

Microsoft Türkiye Genel Koordinatörü Murat Kansu, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Yılmaz ve Arkas Holding CIO’su Mert Oruz’un önderliğinde düzenlenen ve 20 Şubat’ta yapılan basın bilgilendirmesinde Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu şöyle konuştu:

“Güçlü adımlarla Türkiye’de sektörleri dönüştürüyoruz. Farklılaşmaya ve yeni teknolojilere arkasını dönen firmalar, kapsamları ne olursa olsun, yıkıcı bir tarzda ya küçülüyor ya da geçmişe karışıyor. İşleyiş şekillerimizden, tüketim tarzlarına kadar sayısız sektörde bulut bilişimin avantajlarını hissetmeye başladık. Firmaların yüzde 86’sı bugünlerde birden fazla bulut servisinden yararlanıyor. Bulut bilişim az donanım maliyeti ve kullandıkça öde özelliği ile kurumlara önemli bir tasarruf imkanı sağlıyor.

Her ölçekten kurum, bulut bilişim ile teknolojinin sunduğu fırsatlardan eşit oranda faydalanabiliyor. Bulut bilişim sadece maliyet avantajı sunmakla kalmıyor aynı zamanda en yenilikçi teknolojileri kullanarak rekabet gücü kazandırıyor. Sınırsız depolama kapasitesi ve erişim kolaylığı ile birlikte bulut kullanıcılara 7/24 en güncel güvenlik önlemleri ile korunan, güvenilir bir altyapı sunuyor. 2022 yılında 266 milyon dolara çıkmasını beklediğimiz bulut bilişim pazarının şirketler için yeni gelir fırsatları, ekonomi için yeni iş olanakları yaratmasını bekliyoruz. Türkiye’de buluta yatırım yapan şirketlerin 5 yılda 15 milyar dolar gelir elde edecek, 112 bin kişiye bulut bilişim ekseninde iş fırsatı doğacak.

Özetle, Türkiye geleceği bulutla yakalayacak. İş birliğimizle Arkas, global seviyede gücüne güç katarken Türkiye de uluslararası taşımacılık pazarında bir adım ileriye gidiyor. Arkas gibi bu rüzgârı önceden gören, rotasını buluta çeviren çevik şirketlerin sayısı arttıkça biz de Microsoft Türkiye olarak gururlanıyoruz. En yeni teknolojilerle güçlenen ülkemizin geleceği adına heyecan duyuyoruz. Arkas Holding iş birliğimizin hepimize hayırlı olmasını, bu adımın sektörün tüm oyuncularına ve diğer sektörlere örnek teşkil etmesini diliyoruz.”

Microsoft Arkas Holding Murat Kansu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor