Balıkesir'de öğrenciler otostop çekerek eve dönüyor

Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, şehir merkezine dönmek için yollarda otostop çekiyor. Araç bulamayan öğrenciler ise yürüyerek evlerine dönmek mecburiyetinde kalıyor.

Balıkesir'de öğrenciler otostop çekerek eve dönüyor
Balıkesir'de öğrenciler otostop çekerek eve dönüyor Gizem Zalimalioğlu

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde olan Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şehir merkezinden uzakta ve ıssız bir alanda eğitim veriyor. Lise öğrencileri okul ve evleri arasında ulaşım zorluğu yaşıyorlar. Öğrenciler şehir merkezine uzak yerleşkede olan okullarından çıktıktan sonra evlerine otostop çekerek dönmek durumunda kalıyorlar. 

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne öğrencileri alıp, bırakacak herhangi bir ulaştırma sorumlusu ya da araç bulunmuyor. Bölgede trafik yoğunluğunun fazla olması sebebiyle öğrenciler ve aileleri mağdur oluyor. Öğrenciler her gün kaza riskine rağmen evlerine dönmek için yola çıkıyor ve onları alabilecek bir araç bekliyor.

Otostop çekerek evlerine dönebilen öğrenciler şanslı fakat araç bulamayan öğrenciler soğuk havalarda şehir merkezine kadar yürümek zorunda kalıyorlar. Öğle aralarında çocuklar evlerine ulaşım sağlayamadıkları için okuldan çıkarak Organize Sanayi Bölgesi'nde dolaşıyorlar. Çocukların gezdiği ve faaliyet halinde olan bölgeye aynı zamanda iş makineleri ve büyük araçlar da girip çıkıyor. 

Çevre tanıklarının da ilgisini çeken tehlikeli durum için vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.

Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi ulaşım
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor