Hocalı katliamı sergi ile anıldı

Eskişehir'de Hocalı katliamı için anma fotoğraf sergisi düzenlendi.

Hocalı katliamı sergi ile anıldı
Hocalı katliamı sergi ile anıldı Gizem Zalimalioğlu

Ermeniler tarafından 26 Şubat 1992 yılında yapılan Hocalı Katliamı'nı anmak çin Eskişehir'in Hamam Yolu bölgesinde bir fotoğraf sergisi açıldı. 

Eskişehir Kent, Kültür, Eğitim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ESKENT) tarafından 'Hepimiz Türk’üz' adlı serginin açılış konuşmasını ESKENT Başkanı Gürol Yer yaptı. Yer, Ermeniler tarafından yapılan katliamı bir daha hatırlatarak, “Bundan 27 sene önce Rus destekli Ermeni güçleri tarafından Azerbaycan Karabağ Hocalı kentinde çoğunluğu kadın, çocuk ve yaşlı erkek kandaşlarımızdan oluşan 613 kardeşimiz tüm dünyanın gözleri önünde katledilmişti. Yaralananlar bir yanan 150 civarı kardeşimiz hala kayıptır. Bugün bilenlere, bilmeyenlere duyanlara duymayanlara bu soykırımı anlatmak, gündeme gelmesini istemeyenler inat duyurmak ve hatırlatmak için buradayız. Hocalı’da kaybettiğimiz kanımız bir canlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. O gün orada açılan yara hala kanamaya devam ediyor. O gün orada işlenen soykırımın hesabı açık duruyor, sorumluları hakkında hiçbir şey yapılmadı, uluslararası arenada bu soykırımla ilgili hiçbir adım atılması sağlanmış değildir” dedi.

Yarın akşama kadar devam edecek olan sergiye yoğun katılım gösterildi. Sergide yer alan hatıra defterine imzalar atıldı.

Hocalı katliamı Eskişehir Fotoğraf sergisi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor