Firma 40 ülkeye ihraç edilen ürünleri üretiyor

Konya'da bulunan ve 30 yıldır çeşitli sektörler için paketleme makinesi imalata yapan firma ürünlerini içinde Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan gibi yerlerinde bulunduğu 40 ülkeye ihraç yapıyor.

Firma 40 ülkeye ihraç edilen ürünleri üretiyor
Firma 40 ülkeye ihraç edilen ürünleri üretiyor Mehtap Erdoğan

Konya ilinde bulunan ve 30 yıldır çeşitli sektörler için paketleme makinesi imalatı yapan bir firma, ürünlerini birçok ülkeye ihraç ediyor. Paketleme makinası imalatı yapan bu firma ürünlerinin yüzde 80’ini Rusya, Ukrayna, Katar ve Suudi Arabistan başta olmak üzere yaklaşık olarak 40 ülkeye satıyor.

Konya merkez Karatay ilçesinde bulunan Astim Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Mehmet Duranfil firması bin metrekarelik alanda fabrikasında 25 işçiyle, birçok sektöre ait paketleme makineleri üretiyor. Firmanın genel müdürü ise yaptığı açıklamalarda, 2009 yılında dış pazara açıldıklarını, körfez ülkelerine, Afrika, Avrupa ve Asya’ya ihracat yaptıklarını belirtti. Firmanın genel müdürü Mehmet Çırak, yaklaşık 30 yıldır çeşitli modellerde paketleme makinesi imal ettiklerini belirterek, "Fabrikamızda karoserli ve vidalı gibi modellerden oluşan paketleme makineleri üretiyoruz. Yurt içi ve dışına ciddi anlamda satışımız var. Ancak çoğunluğunu yurt dışına gönderiyoruz. Teknolojiye ayak uydurmak için Ar-Ge çalışmalarına destek veriyoruz. Son teknoloji makinelerimiz yabancı menşeli makinelere göre daha kaliteli, fonksiyonel ve uygun fiyattadır. Yarı fiyatından daha düşük diyebiliriz. Yani biz bu makineleri üreterek hem ithalatın önüne geçiyoruz hem de ihracatını yaparak ülke ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Rusya, Ukrayna, Katar, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Mali, Kuveyt ve Kazakistan gibi ülkeler başta olmak üzere 40 ülkeye ihracat yapıyoruz “ şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca genel müdür Çırak, gelen siparişlere yönelik istenilen sektöre ait paketleme makinesi üretebildiklerini söyleyerek, "Bir işletme paketlemek istediği ürünü, örneğin şeker, makarna, bulgur, hangi sektöre ait paketleme yapacağını bize bildirdiğinde ona göre makinesini yapabiliyoruz. Tüm parçalarını kendimiz imal ediyoruz. Makinelerimize güvendiğimiz için ciddi garantiler veriyoruz. Bu da geniş olan ticaret ağımızı daha da artırıyor. Yerli tasarım yapmamız da bizi bu sektörde daha çok ön plana çıkarıyor. Önce bir makine gönderiyoruz, firma memnun kalınca birkaç tane daha almak istiyor. Üretimimizin yüzde 80'ini ihraç ediyoruz. Her yıl fiyatı 20 bin ile 50 bin dolar arasında değişen 300 civarında paketleme makinesini yurt dışına gönderiyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Konya Paketleme makinesi üretimi ihracatı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor