Ülkü Ocaklarından yüzleri güldüren etkinlik

Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, yaklaşık 170 davetli ile animasyon filmi izledi. Aralarında engelli çocuklar ve ailelerinin de bulunduğu miniklerle birlikte unutulmaz bir gün geçirdiler

Ülkü Ocaklarından yüzleri güldüren etkinlik
Ülkü Ocaklarından yüzleri güldüren etkinlik Gizem Zalimalioğlu

Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığının düzenlediği etkinlikte, animasyon filmini keyifle izleyen çocukların yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi. Film gösteriminden önce açıklama yapan Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik, "Bedensel ya da ruhsal bozukluk nedeni ile engelli sayılan çocuklarımızı hayata bağlayacak davranışlarda bulunarak yaşamlarını kolaylaştırmalı ve mutlu olmalarını sağlamalıyız. Bunu kendimize sosyal bir sorumluluk olarak görerek görev edindik. Bu kapsamda pek çok kez bu kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara yönelik yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz neticesinde keyifli anlar, güzel vakitler geçirdik. Öte yandan küçücük yaşta savaşın ortasında kalan ve ülkelerinden göç etmek zorunda bırakılan Türkmen kardeşlerimizin yaralarını sarmalarını, sağlıklı ortamlarda kendilerini geliştirmelerini, bilgi birikimlerini arttırmalarını, geleceğe umutla bakmalarını amaçlıyoruz. Bu nedenle bu kardeşlerimizle de sık sık bir araya gelerek onlarla birlikte eğitimsel faaliyetler, spor aktiviteleri ve sosyal organizasyonlar düzenliyoruz. Bugün burada Türkmen kardeşlerimiz ile engelli çocukların ve onların ailelerinin de bulunduğu yaklaşık 170 kişi ile birlikte güzel bir animasyon filmi izledik. Bizler için de, çocuklar için de eğlenceli bir etkinlik oldu" şeklinde konuştu. 

Etkinlik sonrası grup, toplu fotoğrafı çektirdi. Veliler ise düzenlenen etkinlik sebebiyle Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyelerine teşekkürlerini ilettiler.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor