Eskişehir'de Yeşilay Haftası Kutlanacak

Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Dr. Sıtkı Karaca, Yeşilay haftasının 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanacağını açıkladı.

Eskişehir'de Yeşilay Haftası Kutlanacak
Eskişehir'de Yeşilay Haftası Kutlanacak Can Polat

Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Dr. Sıtkı Karaca 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanacak Yeşilay Haftası nedeni ile bir açıklama yaptı. "Yeşilaycı olmak için bir nedenim var" sloganı ile kutlanacak olan hafta için konuşan Başkan Karaca dünya çapında etkinlikler düzenleneceğini ve Yeşilay'ın 99'uncu kuruluş yıldönümü de aynı etkinlikle içinde kutlanacağını söyledi. Eskişehir Yeşilay şubesinin Vali Bey'i ziyareti ile başlayacak olan etkinlikler hem seminerler gibi kapalı alan, hem de saha aktiviteleri gibi açık alanlarda kutlanacak. Etkinliklere isteyen bütün vatandaşlar katılabilecek.

Başkan Karaca konuşmasında, Yeşilay'ın toplumla ve gençlikle kucaklaştığını ve onları her türlü bağımlılık ve zararlı alışkanlıklardan kurtarmak, korunmak gibi birçok işlere imza attığının altını çizdi. "Yeşilay 99 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor. Toplumu ayırt etmen önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önlemeli bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşamak için kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yapılan etkinliklerin temel amacının dayanışma ve gönüllülük üzerine dikkat çekmek olduğunu belirten Başkan, açıklamasını bitirirken "Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bu gün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimiz bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

eskişehir yeşilay yerel
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor