Eskişehir Jandarma Kontrol Noktasına Fidan Dikme Etkinliği

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü'nün işbirliği ile Seyitgazi yolundaki Jandarma kontrol noktasına fidan dikme etkinliği yapıldı.

Eskişehir Jandarma Kontrol Noktasına Fidan Dikme Etkinliği
Eskişehir Jandarma Kontrol Noktasına Fidan Dikme Etkinliği Can Polat

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı'nın işbirliği ile Seyitgazi yolunda bulunan Jandarma kontrol noktasına hem ağaçlandırmanın önemini vurgulamak için, hem de Jandarma kontrol noktasındaki aşırı rüzgarı engellemek amacı ile şehrin girişinde bulunan Jandarma kontrol noktasına fidan dikme etkinliği düzenlendi. Görev yapan personeli rüzgardan korumak için yapılan ağaçlandırma için 3 metrelik sedir fidanları oldukça sık aralıklarla dikildi. 

Fidan dikme etkinliğine Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ile İl Jandarma Alay Komutanı J. Alb.İlhan Şen ve bu kurumların personelleri katıldı. Dikilecek olan ilk fidanı protokol dikerek hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu. 

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, etkinlikle ilgili bir konuşma yaptı. Temel konuşmasında aslında bu bölgenin daha önce ağaçlandırıldığını ve çok da başarılı yapıldığını, fakat tam jandarma kontrol noktasında bir açıklık bulunduğunu söyledi. Kontrol noktasında ve etrafında oluşan açıklıktan dolayı aşırı rüzgar alması sebebi ile Jandarma personelinin ve kurumunun kendilerinden ağaçlandırma talepleri olduklarını belirtti. Bu yüzden hazırlıklarını yapan ve bugün de etkinliği gerçekleştiren kurum, alana 3 metre boyunda, 10 yaşında ve 300 tane sedir fidanı dikildi. 

Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, etkinlik için Orman Bölge Müdürü'ne ve kuruma teşekkür etti.

eskişehir yerel haber
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Kayseri'de Zincirleme Kaza: 3'ü Ağır 7 Yaralı
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor
Bir efsane uçak daha Sivrihisar'a geliyor