Aydınlı Mehmet Hoca’ya ziyaretçi akını var

0

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan, ismi Türk Patent Enstitüsü tarafından tescilli ünlü medyum Aydınlı Mehmet Hoca’ya ziyaretçi akını var. Alternatif tedavi, parapsikoloji ve metafizik dallarında vatandaşlara hizmet veren Mehmet Pala’dan randevu almak için uzun süre beklemek gerekiyor.

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri ve parapsikoloji alanında yaptığı çalışmalarla basında ve kamuoyunda adından sıkça söz ettiren Aydınlı Mehmet Hoca’ya ilgi büyüyor. Gelenlere önce doktora gitmelerini söyleyen, doktor raporlarını görmeden kimseye bakım işlemi yapmayan ünlü hocaya alternatif tedaviyi denemek isteyen çok sayıda hasta gidiyor.

Çağrı merkezi kurdu

Gelen telefonlara yetişemez duruma geldiğini söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca’nın Bozdoğan’da 12 kişiyi istihdam ederek çağrı merkezi kurduğu öğrenildi. Bozdoğan, Denizli, Bodrum ve Mardin’de şubeleri bulunan Mehmet Pala’nın, gelen talebi karşılayamaz duruma geldiği, çağrı merkezi tarafından arayan kişilere randevu verildiği kaydedildi.

Alternatif tedaviyi denemek isteyen geliyor

Aydınlı Mehmet Hoca’nın çalışma ofisine gelenlerin genellikle alternatif tedaviyi denemek isteyen hastalar olduğu öğrenildi. Fitoterapi ve diğer alternatif tedavi yöntemlerinin uygulandığı hastaların kabul edilmesinde en önemli şart doktora gitmiş olmaları. Ünlü isimlerin ve tanınmış kişilerin zaman zaman kendisini ziyaret ettiği öğrenilen ünlü medyum, bazı korku filmleri için danışmanlık hizmeti de veriyor. Musallat, cin ve büyü gibi konuları işleyen korku filmlerinin senaristlerinin Aydınlı Mehmet Hoca’ya gelerek başından geçen olayları dinlediği, yaşanmış olayları not alarak filmlerin bazı sahnelerinde yer verdiği bilgisine ulaşıldı.

İnsanlara önceliklerinin modern tıp olması gerektiğini söyleyen ünlü hoca, “Vatandaşlarımıza şifayı ilk olarak hastanelerde, doktorlarda aramaları gerektiğini tavsiye ediyoruz. Alternatif tedavi yöntemleri bir sonraki aşama olarak denenebilir. Başarılı olduğumuz birçok hasta var. Ancak modern tıbbın yetersiz kaldığı veya denenmek istenileceği zamanlarda biz devreye girmeliyiz. Bu vesileyle istismar edilen vatandaşlarımızı da uyarmak istiyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here