Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil’e yönelik son operasyonda bunların toplantı alanlarını vurduk

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil operasyonuyla ilgili olarak, “Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli bunların toplantı alanlarını vurduk. Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Terörle mücadeleyi hakkıyla dört dörtlük yapacaksak bu kişilere örgütlere karşı milletim gerekli dersi gerekli cevabı verecek.

Bürokratik oligarşiyi, biz şimdi bu yeni sistemle yeni dönemde kesinlikle yok edeceğiz.

(Suruç’taki saldırı) Bu yaklaşım PKK’nın artık alışılmış yaklaşımı. Hele hele bunlar Şanlıurfa’da böyle bir şeyi hiç hazmedemiyorlar.

(Suruç’taki saldırı) Bu mudur özgürlük mücadelesi? Eğer samimiyseniz, dürüstseniz öyle Hans’ı, George’u, bilmem neyi, arkana almak suretiyle gelip de özgürlük mücadelesi verme. Özgürlük mücadelesinin tek yeri var, sandık. Sandıkta özgürlük mücadelesini ver.

OHAL’in gelmesi sorun değil eğer OHAL’i gerektirecek bir durum söz konusu olursa OHAL yine gelir ama niçin gelir terörle mücadele için gelir.

(İnce’ye) Utanmadan sıkılmadan televizyona davet ediyor. Üzerimizden kalkıp reyting sağlayacak kendine. Biz seni muhatap alır mıyız?

Biz, bu ülkede yıllar yılı beyaz-zenci ayrımında beyaz Türk muamelesi görmedik, zenci Türk muamelesi gördük. Neyiyle? İnancımızla fikrimizle düşüncemizle. Bizim çocuklarımız imam hatiplerin kapısından çevrildi Bay Muharrem, senin çocukların çevrildi mi?

(Kandil) Bu yeni çalışmalarda yeni bilgilere ulaştık. Yeni bilgilerle beraberde tekrar operasyonlarımızın yaptık. Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli, bunların toplantı alanlarını vurduk. Şimdi onların henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin. Bunu ilk defa sizinle paylaşıyorum. Belki bu akşam Silahlı Kuvvetlerin sitelerinde de yayınlanabilir.

(‘Münbiç’i al Fırat’ın doğusunu bırak’ iddiaları) Münbiç’in böyle bir pazarlığı kesinlikle olmamıştır, bunların hepsi iftiradır. Biz bu tür konularda bir defa öyle kolay kolay pazarlığa oturmayız. Kim adına neyin pazarlığını yapıyoruz?

(Kandil’de toplantı halinde vurulanlar arasında ciddi isimler var mı?) Biz bunu büyük ihtimal olarak görüyoruz.

(Bedelli askerlik) Burada bir birikim var, bu birikimi de biliyoruz. Dolayısıyla biz şimdi Bay Muharrem gibi bu işin dışında değiliz ki. Elimizde de bir birikim var, bunun beklentisi var, yurt dışından var, yurt içinden var. Bunun rakamını çok cüzi bir miktara da indirdik. Şu anda bu kapıyı açtığımız zaman buraya ciddi bir huruç harekatı olacaktır. Aslında burayla ilgili atılacak çok farklı adımlar da var.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here