Rektör’den ilk açıklama

0

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, silahlı saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada olayın detaylarını verirken, saldırganın binayı terk ettikten sonra polis ekiplerince gözaltına alındığını açıkladı.
prof. Dr. Gönen, yaptığı açıklamada, “Doğukan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Araştırma Görevlisi Yasir Armağan ile Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak’ı silahla vurarak öldürüyor. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikler takip etmiş. Biraz ileride polisler derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda 4 ölümüz var. Başımız sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun” dedi.

Ne olmuştu?
Alınan bilgiye göre, Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Doğukan B, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak’ı silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı.

Şüpheli gözaltına alınırken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here