Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’dan yeni yıl mesajında ‘reform’ vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan yeni yıl mesajında 'reform' vurgusu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, salgın sonrası dönemde küresel ekonomide, güçlü ve rekabetçi ülke olma kararlılığını sürdürdüklerini belirterek, “Bu kapsamda makro ekonomik ve yapısal reformları hızla hayata geçirerek, uluslararası normlara uygun, şeffaf ve öngörülebilir politikalarla bu süreçten güçlenerek çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşların yeni yılını kutladı.

Yakın tarihin en büyük küresel sağlık krizinin tecrübe edildiği bir yıl olan 2020’nin geride bırakıldığına işaret eden Elvan, tüm dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının oluşturduğu olumsuz koşullar nedeniyle ekonomik aktivitenin zayıfladığı ve finansal piyasalarda belirsizliklerin arttığı bir döneme şahit olunduğunu belirtti.

Aziz milletimizin yeni yılını kutluyorum. pic.twitter.com/fubBp5AGsw

— Lütfi Elvan (@lutfielvan) December 31, 2020

​Elvan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Salgın sonrası dönemde küresel ekonomide, güçlü ve rekabetçi ülke olma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda makroekonomik ve yapısal reformları hızla hayata geçirerek, uluslararası normlara uygun, şeffaf ve öngörülebilir politikalarla bu süreçten güçlenerek çıkacağız.”

Yeni yılın önemli başarılara imza atıldığı bir yıl olması temennisinde bulunan Elvan, “Ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver