Hill’s Marka Köpek Maması Bütçe Dostu Fiyatlarla Uygunpetgross.com.tr ‘de!

7
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Köpek maması tercihlerimiz, sadık dostlarımızın daha sağlıklı ve mutlu yaşam sürdürebilmesi adına önemli konulardan biridir. Köpeklerimizin sağlıklı yaşam sürebilmesi için sahipleri olarak mama seçimini özenle yapmamız gerekir. Bu aşamada, mamanın içeriğine detaylı şekilde bakmak ve en uygun mamayı seçmek gerekecektir. Kaliteli ve sağlıklı mama olduğunu içeriğine bakarak analiz etmek mümkündür.

 

Köpeğinizi En İyi Şekilde Besleyen Mamalar Seçin

 

Köpek maması tercihlerinde birden fazla seçeneğin olması köpeğimiz için en uygun mamayı seçmekte bizleri zorlar. Ancak bazı detaylar göz önüne alınırsa doğru mama seçimi yapılabilir. Öncelikle köpekler, içeriğinde protein barındıran mamalara ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı, besin içeriği en zengin olan mamalara yönelmeli, içeriğinde mısır ya da soya gibi zararlı maddeleri içeren mamalardan uzak durulmalıdır.

 

Köpek mamasının içeriğinde etin yüksek oranda bulunduğundan emin olunmalı ve canlıların proteini işlemesinin en doğal yollarından bir tanesi olan ham proteinin yararları dikkate alınmalıdır. Köpekler etobur canlılar değildir. Köpekler genelde et ağırlıklı besinlerle beslenseler de bunun yanı sıra, meyvelerden, sebzelerden ve tahıllardan oluşan mamalara da ihtiyaç duyarlar. Son olarak, mamanın içindekiler kısmında hangi besinlerin yer aldığına bakılmalı ve detaylara dikkat edilmelidir. Mama kesinlikle yapay renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı gibi bileşenler içermemelidir.

 

Kaliteli Markaların Ürünlerine Odaklanın

 

Her köpeğin ihtiyaç duyduğu mama farklıdır. Köpeğimizin yaşını, türünü ve kilosunu dikkate almanın yanı sıra, kısır olup olmadığı veya bir besine alerjik reaksiyon gösterip göstermediği gibi detaylar, mama seçimini etkileyen unsurlardır. Bundan dolayı, köpek maması markaları arasından tercih yaparken, köpeğin özel durumunu ve genel sağlık ihtiyaçlarını dikkate alarak mama üreten markalara odaklanılmalıdır. Bu markalardan bir tanesi Hill’s köpek mamasıdır. Bu markanın ürünleri ile köpeği sağlıklı içeriğe sahip mamalarla besleyebilirsiniz.

 

Advance köpek maması ise diğer seçeneklerden biridir. Köpeğin bağışıklığını desteklemek için Advance’in köpek mamasından tercih edebilirsiniz. En kaliteli köpek mamaları, köpeklerin yaşamsal süreçlerini dikkate alır ve dengeli beslenmeleri için önemli bileşenleri içeriğinde barındırır. Köpeğinizi sağlıklı ve mutlu bir şekilde beslemek için; Brit Care köpek maması ürünlerine de bakabilirsiniz.

 

Köpek Maması Çeşitlerini Bilin

 

Köpeklerde tıpkı insanlar gibi zaman zaman çeşitli besin içeriklerine ihtiyaç duyarlar. Bu besin içerikleri ise, konserve mama, açık mama veya kuru köpek maması gibi besinlerde farklı oranlarda bulunur. Bu mama çeşitleri, köpeğin gelişimine ve sağlığına çeşitli yararlar sağlar. Mesela, konserve mama köpeğin sıvı ihtiyacını en iyi şekilde karşılar ve köpekler iştahla bu mamaları tüketirler.

 

Kuru mamalar, köpeğin diş gelişimini ve sağlığını olumlu yönde etkiler. Köpek ödül ve kemikleri ise, köpekleri eğitime teşvik etmekle beraber gelişimlerine katkıda bulunan ürünlerdir. Açık mamalar, sağlıklı olmasının yanı sıra diğer mamalara göre daha ekonomiktir. Bu tür unsurları dikkate alarak köpeğin tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek en doğru mama seçilebilir.

 

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver