iPara’nın işlem hacmi Mart’ta 500 milyon TL’yi geçti

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, 2022 yılının ilk üç aylık finansal sonuçlarının açıkladı. Ocak- Şubat-Mart 2022 döneminde toplam 1.2 milyar TL ciro elde eden iPara, Mart’ta 500 milyon TL barajını aşarak yeni bir rekor kırdı.

1650004931_Alp___zgen__1_
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, 2022 yılının ilk üç ayında hayata geçirdiği yeni ürün ve hizmetlerle birlikte pazar hacmini büyüttü. Bu gelişmelerle beraber şirket yılın ilk üç aylık döneminde 1.2 milyar TL ciro elde ederek, geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 212 artırdı. Şirket Mart ayında ise 500 milyon TL ciro açıkladı. Şirket, 2022 yılının ilk üç ayında Başarılı İşlem Artırma Servisi ile normalde başarısız olarak sonuçlanacak ve satışa dönmeyecek olan 6 milyon TL’lik işlemi anlık olarak farklı banka POS’larından da deneyerek, başarılı sonuçlandırıp iPara üye işyerlerine geri kazandırdı. Bu yılın ilk üç aylık döneminde iPara, geçen yılın aynı dönemine göre işlem adedinde yüzde 50’nin üzerinde bir   büyüme gösterdi.

 

‘Hedef kitlemizi genişletmeye devam ediyoruz’

 

iPara Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Özgen şunları söyledi: “Her geçen gün dijitalleşen hayatımızda güvenli alışverişin önemi son derece artmış durumda.  iPara olarak müşterilerimizin ve tüketicilerimizin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi hayata geçirirken, bu servislere ve teknolojik altyapımıza yatırım yapıyoruz. E-ticarette ödemelerin de iPara aracılığıyla güvenle alınabilmesi için sektörel çözümler üzerine odaklanıyoruz. Hedef kitlemizi daha da genişletecek çözümlerle önümüzdeki dönemde yeni pazarlarda da yer almaya devam edeceğiz.”

 

Bu Yazıya Tepki Ver