İş dünyasının Oscar’larından CarrefourSA’ya 7 ödül birden

“Doğrusu CarrefourSA’da” mottosuyla müşterileri, çalışanları ve dünyanın sürdürülebilirliği için öncü projelere imza atan CarrefourSA, iş dünyasının en prestijli ödüllerinden 2022 Stevie Awards’tan, 2 altın, 4 gümüş ve 1 bronz ödülle döndü.

Screenshot_2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hizmet kalitesi, müşteri yönetimi, doğru fiyat ve ürün yönetiminin yanı sıra insan kaynakları ve çevre konusunda hayata geçirdiği projelerle, organize perakende sektörüne öncülük eden CarrefourSA, küresel anlamda iş dünyasının en prestijli organizasyonları arasında yer alan Stevie Awards tarafından bu yıl da ödüllendirildi.

 

Şirketin işitme engelli çalışanlar için tasarladığı “Ellerin Sesi” projesi Stevie Awards for Great Employers yarışmasında “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” kategorisinde bronz ödüle layık görülürken, ambalaj atığını azaltmak ve israfı önlemek amacıyla oluşturduğu projesi “Kendi Kabınla Gel” projesi ise, 19. Stevie International Business Awards’ta “Yılın İletişim ve Halkla İlişkiler Kampanyası – Çevre” kategorisinde gümüş ödülü almaya hak kazandı.

 

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, müşteri deneyimi ekibinin 2021 yılında başlattığı ve “Müşterinin Sesi (Voice of Customer)” çatısı altında yürüttüğü projelerle de 4 ayrı ödülün sahibi oldu.

 

YILIN ŞİRKETİ KATEGORİSİNDE GÜMÜŞ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

 

“Yılın En İyi Müşteri Hizmetleri Ekibi” (Customer Service Team of the Year) ve “Müşteri Memnuniyetinde Başarı” (Achievement in Customer Satisfaction) kategorilerinde altın ödülün sahibi olan CarrefourSA, “Yılın Müşteri Hizmetleri Departmanı (Customer Service Department of the Year) ve “Tüketici Servisleri” (Product & Service Categories – Consumer Services) kategorilerinde de gümüş ödül kazandı. Türkiye organize gıda perakendeciliğinin öncü markalarından CarrefourSA ayrıca “Yılın Perakende Alanında En İyi Şirketi” (Company of the Year – Retail – Large) kategorisinde gümüş ödülü almaya hak kazandı.

 

“Bu ödüller, vizyonumuzun ve kararlılığımızın en güçlü göstergesi”

“Doğrusu CarrefourSA’da” diyerek tanımladıkları yeni nesil market anlayışlarının, operasyonel mükemmeliyetin ötesinde sürdürülebilirlik konusunda da çok ciddi bir kararlılığı vurguladığını ifade eden CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, “Aldığımız bu ödüller, bu konudaki kararlılığımızın ve ortaya koyduğumuz vizyonun en güçlü göstergesi. Her yıl 12 binin üzerinde başvurunun değerlendirildiği Stevie Awards bünyesinde, en çetin rekabetin yaşandığı kategorilerde 7 ödüle layık görülmek, bu çabalarımızın uluslararası alanda da fark edildiğinin ve takdir edildiğinin ispatı. Bu ödüllerin verdiği güçle, yolumuza daha güçlü şekilde devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde, aynı heyecan, motivasyon ve inançla ülkemizi ve dünyayı kapsayıcı, öncü, örnek projelerle tanıştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

EDİTÖRE NOT:

 

Çalışanlar ve Dünya için “Doğrusu”

 

Müşteriler artık alışveriş yaptıkları mağazaların ve kurumların daha ulaşılabilir olmasını, sorunlarına daha hızlı çözüm üretmesini ve hizmetlerine uyarlamasını bekliyor. Voice of Customer, işte bu değişen tüketim davranışları ile müşterilerin alışverişlerinde daha pratik ve hızlı çözüm beklentilerinin artmasından yola çıkarak geçen yıl hayata geçti. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla değişen müşteri beklentilerine uyum sağlanması amaçlanıyor.

 

İşitme engelli çalışanlar için tasarlanan ve Stevie Awards for Great Employers yarışmasında ödüllendirilen “Ellerin Sesi” projesi kapsamında video eğitimi, oryantasyon eğitimi, müşteri bilgilendirme kartları, işe alım ve performans süreçleri gibi alanlarda tercümanlık desteği bulunuyor. Projede yer alan ve işaret diliyle hazırlanan “Eğitimle Ses Ver” videosu, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla, sadece CarrefourSA çalışanlarının değil sektörde çalışan tüm işitme ve konuşma engelli çalışanların erişimine sunuluyor. Şirket içi eğitimler de işaret dili ile veriliyor ve çalışanların işlerine kısa sürede adapte olmaları sağlanıyor. Proje kapsamında hem CarrefourSA’da hem topluluk şirketlerinde işe alım, performans gibi süreçlerde tercümanlık desteği veriliyor. Böylece şirket, işitme engelli birçok kişiye dokunarak iş hayatlarındaki engellerin kaldırılması için önemli destek sunmayı sürdürüyor.

 

CarrefourSA’nın sürdürülebilirlik yaklaşımının çatısını oluşturan “Yaşam İçin Doğrusu” sloganından yola çıkarak geliştirdiği “Kendi Kabınla Gel” projesi ise ambalaj atığını azaltmayı ve israfı önlemeyi amaçlıyor. Proje kapsamında CarrefourSA, müşterilerine, evlerinde kullandıkları kaplar veya torbalar ile kuru gıda, taze sebze-meyve, kasap, kuruyemiş, şarküteri ve unlu mamul reyonlarından alışveriş seçeneği sunuyor. Böylece CarrefourSA, ambalaj atığının en aza indirilmesine destek olurken müşterilerini ihtiyaçları kadarını almaya teşvik ederek gıda israfının da önüne geçilmesini sağlıyor.

 

Bu Yazıya Tepki Ver