İsrail Hava Saldırılarında Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

image_6574166322f33_HIKpE2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazze Şeridi’nde Bombalanan Evlerde Ölü ve Yaralılar

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail uçaklarının Gazze Şeridi’nin merkezi ile Refah kentine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi. İsrail savaş uçaklarının Şiteyvi ile Tahravi ailelerine ait evleri bombalaması sonucu Refah kentinde 11 kişi hayatını kaybetti ve çok sayıda kişi yaralandı. Aynı şekilde Gazze’nin merkezindeki Hammad ve Ataallah ailelerine ait evlerin bombalanması sonucu da birçok kişi öldü ve yaralandı. Enkaz altında kalan ölü ve yaralılara ulaşmak ise İsrail ordusuna ait tankların bölgede bulunması nedeniyle zorlaşmaktadır.

ABD’nin BMGK’da Ateşkes Talebine Veto

ABD’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Gazze’de acilen insani bir ateşkes talep edilen karar tasarısını veto rexbet ettiği açıklandı. Bu veto, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durdurulması için uluslararası bir çağrının engellenmesine sebep oldu.

İsrail Topçu Birliklerinin Han Yunus’a Saldırıları

İsrail güçlerinin Han Yunus’un güneyinde Neccar ve Hamuda ailelerine ait evleri hedef alması sonucunda da çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti ve yaralandı. İsrail topçu birliklerinin gece boyunca Han Yunus’ta gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda da birçok yer hedef alındı ve saldırılarda çok sayıda rexbet giriş kişi hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Han Yunus, Refah ve kentin güney tarafı başta olmak üzere Gazze Şeridi’nde hava ve kara saldırılarını sürdürmektedir.

Bu Yazıya Tepki Ver