Kärcher ile su kaynaklarını daha verimli kullanarak yüzde 85 tasarruf sağlayın!

1644568179_Karcher_Bas__ncl___Y__kama_Gorseller__3_
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Temizlik teknolojilerinde dünya devi olan Kärcher, 22 Mart Dünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemine dikkat çekmek için su kaynaklarını daha verimli kullanmanın ipuçlarını paylaştı. Kärcher Türkiye Pazarlama Yöneticisi Kübra Gegin Kärcher’in geliştirdiği ürünlerle temizlik yapılırken harcanan suda, zemin temizleme makinelerinde yüzde 85 tasarruf sağlandığını söyledi.

Kuruluşundan bu yana dünyanın her yerinde çevre konusuna ayrı bir önem gösteren ve bu konuda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Kärcher, geliştirdiği ürünlerde de su konusunda tasarruf sağlamayı ön planda tutuyor. Kärcher Türkiye Pazarlama Yöneticisi Kübra Gegin Kärcher’in geliştirdiği ürünlerle temizlik yapılırken harcanan suda yüzde 85 tasarruf sağlandığını aktararak, su kaynaklarını daha verimli kullanmanın bazı püf noktalarını da paylaştı.

Hem sudan tasarruf hem de ev ekonomisine katkı

22 Mart Dünya Su Günü’nde su tasarrufunun önemine dikkat çeken Kärcher’in geliştirdiği basınçlı yıkama makineleri, hem sudan tasarruf hem de ev ekonomisine ciddi oranda katkı sağlıyor. Çok basit uygulamalarla su tasarrufu sağlanabileceğine değinen Kübra Gegin, şu bilgileri verdi:

“Saat başı bahçe hortumundan 3.500 litre su akar. Kärcher’in yüksek basınçlı yıkama makineleri ise sadece 400 – 600 litre su kullanarak, gereğinden fazla su harcamanızı engeller. Basınçlı yıkama makinelerimiz su tasarrufu sağlamanın yanı sıra  yüksek basınç teknolojisi sayesinde daha etkin temizlik sağladığı için kimyasal kullanımına olan ihtiyacı azaltırken çevreye de zarar vermenizin önüne geçer. Saatte 3.100 litre su tasarrufu imkanı sunan Zemin temizleme makineleri, yüzde 85 daha az su kullanımı ile işlem süresini de kısaltarak etkin ve çevreci bir temizlik sağlıyor.”

Genel ev temizliğinde zemini temizlerken bile sudan tasarruf edilebileceğini belirten Kübra Gegin, şöyle konuştu:

“Zemini paspaslamadan önce süpürmek gerekir. Bu kaba kirleri temizler. Böylece silme suyuna karışmaz, dolayısıyla suyu daha uzun süre kullanılabilirsiniz. Kärcher’in ikisini aynı anda yapan zemin temizleme teknolojilerini tercih ederek hem zaman hem de sudan tasarruf sağlayabilirsiniz. Karcher’in aynı zamanda silme ve vakunlama yapabilen sert zemin temizleme makineleri ile %85 su ve deterjan tasarrufu yapıldığı test edilmiş, ispatlanmıştır.”

Temizlik sırasında buharlı bir temizleyici kullanmanız her zaman tasarruf yapmanızı sağlar.  Kärcher buharlı temizlik makineleri bir litre sudan 1.700 litre buhar ürettiği için, temizlik sırasında yüzde 85 oranında su tasarrufu sağlarsınız. Kirin türüne bağlı olarak bu, yaklaşık 75 metrekarelik bir zemin yüzeyinin temizlenmesi için yeterlidir. Buhar yardımıyla sadece zeminleri değil, aynı zamanda armatürleri, derz aralarını veya duşa kabinlerini herhangi bir kimyasal madde kullanmadan temizleyebilirsiniz. Duşakabin, fayans, mutfak tezgahı, pencereler, fırın içi gibi hassas yüzeyleri temizlerken çok fazla su ve kimyasal kullanılıyor; bu anlamda buharlı temizlik makineleri çevreyi koruyarak hijyen sağlıyor.”

Her yıl 75 bin m3 suyu dünyaya geri kazandırıyor

Küresel Doğa Fonu (GNF) ile işbirliği içinde 2012’de “Dünyaya Temiz Su” girişimini başlattıklarını aktaran Gegin, Kärcher’in ayrıca Almanya’daki Bühlertal fabrikasında kendi atıksu arıtma tesisini kurarak buradaki geri dönüşüm sistemi sayesinde, her sene 75.000 m3 suyu dünyaya geri kazandırdıklarını belirtti. Birleşmiş Milletler’in dünya üzerinde 1 milyar 400 milyon insanın susuz kaldığını açıkladığını aktaran Gegin, yapılan araştırmaların 2025 yılında 2 milyar ve 2050 yılında 7 milyar kişinin su bulma ihtimalinin kalmayacağını ortaya koyduğunu da söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver