Yırtılma da Denilen Çatlaklar Nasıl Oluşur?

0

                                                          Babe Die Çatlak Selülit Kremi

Yırtılma da Denilen Çatlaklar Nasıl Oluşur?

 

Vücutta oluşan çatlaklar vücudun esnek yapısının dışına çıkan kilo alma sonrasında oluşur. Deri normalde belli bir oranda esner yalnız derinin esneme kapasitesinden daha fazla bir kilo alımı gerçekleşir ise özellikle bazı bölgelerde minik yırtılma denilen deri açılmaları görülür. Bu açılmalar pembe renkli olduğu için ilk başta çok rahat fark edilebilir. Üzerinden zaman geçtikçe pembelikler yerini beyaz birer çizgiye bırakır. Eğer herhangi bir tedavi sürecine başvurulmaz ise bu çatlaklar kalıcı kendiliğinden geçmez. Hatta zaman geçtikçe derinleşerek düzeltilmesi zor bir hale gelebilir. Selülit ise bacağın arka kısmında, kalça altında oluşan portakalı andıran yumrulardır. Tüm bu değişimler ergenlik döneminde vücudun gelişmesi ile kendisini göstermeye başlar. Vücudun elastikiyetine göre herkeste farklı boyutta seyredebilir hatta bazı kişilerde hiç görülmediği de olur.

 

Etki Çatlakların Durumuna Göre Değişebiliyor:

 

Özellikle etek giyerken ya da tatilde bu görünümden hoşlanmayan kadınlar en kısa olabilecek sürede bu çatlak ve selülitten kurtulmak ister. Bu durumdan kurtulmak ise mümkündür. Babe die çatlak selülit kremi sorunlu bölgeye masaj yardımıyla uygulanır. Günde iki defa aynı aralıkta uygulamak yeterli olacaktır. Kullanım sonucunda tüm bu problemlerinden kurtulan kullanıcılar bu etkiyi bu kadar kısa bir sürede beklemediklerini ifade etmişlerdir. Ürünün makul olan fiyatının yanında bazı dönemlerde sıkılaştırıcı hediyesi de eklenebilmektedir. Gözle görülen değişikliği bir ayda görenler olduğu gibi sürecin biraz daha uzun sürdüğünü ama sonuç aldığını söyleyen kadınlar da bulunmaktadır. Bu durum çatlakların derinliği ile ilgilidir. Derinlik ne kadar fazla ise kapanma süresi ona göre uzamaktadır.

 

Aynı şekilde selüliti çok belirgin olmayan kadınlar için bu görüntüyü yok etmek daha kolaydır. Bu sorunlara maruz kalmamak için hareket etmek ve eğer çok kuru bir cilde sahip ise kişinin bunu dolaylı yoldan vücudu nemlendirmesi sorunların yinelemesini engelleyebilir. Özellikle bu işlemler sonrasında kullanılan sıkılaştırıcı losyonun etkisi büyüktür. Hamilelik süreci de selülit ve çatlakların oluşması için müsait olan dönemlerden birisidir. Özellikle bu dönemde oluşan çatlaklar karın bölgesindedir ve daha derin çatlaklar ile ifade edilir. Yarık çeklinde görünüme sahip olan kimi yerlerde yatay kimi yerlerde yatay olmasının herhangi bir farkı olmamakla birlikte doğum çatlakları için de kullanım sonucunda başarı elde edilmektedir.

 

 

https://www.dermoeczanem.com/babe-catlak-bakim-kremi-200ml

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here