Kıbrıs MMA Sporunun Efsane İsmi Özper Özorun Yeni Maçlara Hazırlanıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde MMA gelişmekte olan bir spordur . Bu sporun öncülerinden biri olan Özper Özorun Kıbrıslı bir MMA Dövüşçüsüdür. Uzun yıllar güreş alanında Kıbrıs , Avrupa ve Asya önde olmak üzere şampiyonluklar ve başarılar sağlayarak ülkesi KKTC için kan , ter ve gözyaşı dökmüştür.

Özper Özorun
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha sonra BJJ ve Kickbox üzerine yoğunlaşarak karma dövüş alanında ilerlemeye koyulmuştur. Kıbrıs Güreş şampiyonluklarının üzerine Kıbrıs Kempo şampiyonu ve Kıbrıs Kempo Şampiyonu olmuştur. Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde düzenlenen Limasol Open BJJ Turnuvasında rumlarla dövüşmüş bir Kıbrıslı Türktür.

Daha sonra Türkiye MMA Federasyonunun düzenlediği T1 Global MMA Dövüş Liginde Light Contact ve Grappling kategorilerinde Türkiye MMA Şampiyonu olmuştur. 2021 Yılında Ukraynada düzenlenen Combat Jiu Jitsu Dünya Şampiyonası hazırlıkları için Girneden Karşıyakaya 20 KM Koşmuştur. Daha sonra Girneden Lefkoşaya 25 KM Koşarak Kıbrıs gazetelerinde ve televizyonlarında büyük yankı uyandırmıştır.

KKTC Güreş Milli Takımı ve KKTC MMA Milli Takımından sonra KKTC Kempo Milli takımına seçilerek Ukraynada düzenlenen 2021 Combat Jiu Jitsu Dünya Şampiyonasına katılmıştır. Turnuvaya gitmeden 3 gün önce 10 Kilo üst siklette dövüşeceğini öğrenen Özper Özorun vatan uğruna gözünü karartarak korkusuzca bir üst siklette 100 Kiloya yakın Dünya Şampiyonları ile dövüşmüştür. Dünya Şampiyonu rakipleri karşısında KKTC Spor tarihinde hiç görülmeyen bir üstünlük sergileyen Özper Özorun Kıbrıs halkının takdirini kazanarak onların dünyaya tanıtılmasında bir umut ışığı olmuştur. Kıbrıs halkının asla pes etmeyeceğini Dünyaya yumrukları ile göstermiştir. Rakipleri kurallar sayesinde maçı kazanmıştır.
Özper Özorun Kıbrısın Girne şehrinde yaşamaktadır. Güzelyurtta doğup Girnede büyümüştür. Antrenmanlarına Lefkoşada devam etmektedir.
Kıbrısta MMA denince akla gelen ilk isim olan Özper Özorun KKTC için dövüşmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı Çocukların ve Kıbrıslı Gençlerin hayallerini süsleyen Özper Özorun MMA Sporunun geleceğinde çocuklara ve gençlere iyi bir gelecek sağlamayı Kıbrısı dünyaya tanıtmayı kendine hedef bilmiştir. Özper Özorun 2021 itibarı ile 25 yaşında olup çocukların eğitiminde rol oynayan bir Beden Eğitimi Öğretmeni’dir. Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden yüksek onur belgeleri ile mezun olan sporun yanında eğitimdede başarılı bir öğretmendir.

Özper Özorun sosyal medya hesapları:

https://www.instagram.com/ozperozorun/

https://www.instagram.com/teamozperozorun/

Bu Yazıya Tepki Ver

asdas