Koronavirüs Önlemleri Artıyor!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Valiliği, koronavirüs önlemleri çerçevesinde yurt genelinde kamuya açık yerler ve hem cadde hem de sokaklarda dolaşırken sigara içilmesine yasak getirdi.

Vali Yakup Canbolat başkanlığında bir araya gelen İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yeni kararlar verdi. Verilen kararlara göre, Bursa genelinde insanların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, alanlar ve bütün pazar yerlerinde maske kuralını ihlal ederek, bulaş tehlikesi oluşturması sebebiyle yürüyüş esnasında sigara kullanmak yasaklandı. Bursa Valiliği’nden gelen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenmektedir. İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayılarındaki artış ve maske takma zorunluluğunun ihlal edilmesi nedeniyle, yeniden yapılan değerlendirmeler sonucunda koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek ve sigara, tütün ve tütün mamullerini kullanmak maksadıyla maskelerin indirilmesini önlemek amacıyla, ilimizde belirlenen kalabalık cadde ve alanlarda ve tüm pazar yerlerinde vatandaşların yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.’

9 ŞEHİRDE DAHA SOKAKTA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

Koronavirüs salgınıyla mücadele çerçevesinde Kahramanmaraş, Giresun, Ordu, Kastamonu, Erzincan, Denizli, Sinop, Muş ve Kütahya’da açık alanlarda, sokak ve caddelerde sigara kullanmak yasaklandı.

İLİşKİLİ HABERLER Bursa Bugün Hava Durumu

Bursa Bugün Hava Durumu

Bursa Valiliğinden Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Bursa Valiliğinden Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İzmir'de Koronavirüse Yakalanan Adam İntihar Etti

İzmir’de Koronavirüse Yakalanan Adam İntihar Etti

Bu Yazıya Tepki Ver