ADS

Kültür Bakanlığı Memur Alımı İlanı Yayımladı 120 kişi alınacak

Devlet Personel Başkanlığı yayımladığı ilanda Kültür Bakanlığı için 120 memur alımı yapılacağını açıkladı. Memur alımları Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu için ve farklı pozisyonlarda yapılacak. İlan başvurusu ve detayları haberimizde.

Memur olmak isteyenler için bir umut kapısı daha açıldı. Devlet Personel Başkanlığı yeni bir memur alımı ilanı yayımladı. Alımlar Kültür Bakanlığı kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu için yapılacak. alımlar farklı şehirlerde ve farklı pozisyonlarda gerçekleşecek. Toplamda 120 memur alımı için yayımlanan ilan hakkında detaylar haberimizde.

KÜLTÜR BAKANLIĞI MEMUR ALIM İLANI DETAYLARI

Kültür Bakanlığı memur alımı ilanı kapsamında 120 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır. ürk Tarih Kurumu Başkanlığı ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü arasında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerinde 20 arkeolojik kazı projesinin desteklenmesi için yapılan sözleşme için kazı çalışmaları projesi süresi boyunca çalışacak sözleşmeli memur alımı yapılacaktır. 120 memur alımı için yayımlana ilanda alım yapılacak pozisyonlar ise arkeolog(83 kişi), müze araştırmacısı(17 kişi) ve restaratör(20 kişi) alımı yapılacaktır.

  • Arkeolog ve Müze araştırmacısı için başvuracak adaylarda lisans düzeyi KPSS B Grubu KPSS3 puan sıralamasına bakılacak.
  • Restatör alımları için başvuracak adaylar ise mesleki uygulama sınavına tabi tutulacaklar.

KÜLTÜR BAKANLIĞI MEMUR ALIMI İLANI BAŞVURU

Memur olmak isteyenlere bir umut kapısı daha olan Kültür Bakanlığı memur alımı ilanı için başvurular 14 Ekim 2019  saat 09:00’da başlayacak. Başvuru son tarihi ise 18 Ekim satt 18:00 olarak belirlenmiş. Başvurular sadece online olarak kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılacaktır. Diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden başvurularınızı sadece https://basvuru.ayk.gov.tr sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

İlan hakkında detaylı bilgi için TIKLA

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı