Gezen ve Akpınar için Mahkeme Karar Verdi!

Sabah saatlerinde evlerinden polis ekiplerince alınan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, adliyeye götürüldü. İşte ifadelerinden sonra çıkan karar...

Gezen ve Akpınar için Mahkeme Karar Verdi!
Gezen ve Akpınar için Mahkeme Karar Verdi! Gizem Zalimalioğlu

Ünlü oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İki sanatçı Halk Tv kanalında bir programa katıldı. Burada darbe yanlısı konuşmalar gerçekleştirdikleri ve savaşa çağrı yaptıkları gerekçeleri ile yargı önüne çıktılar.

"Savcı bey çağırdı"

Sabah saatlerinde önce Akpınar, Kadıköy'deki evinden polis ekiplerince alınarak, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü. Bu esnada kapıda gazetecilere konuşan Akpınar, "Savcı bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz" dedi. Aynı zamanda ünlü oyuncu ifadesinin ardından konuşacağını ve henüz bir açıklama yapmayacağını da dile getirdi.

Gezen cephesinden ses yok

Hemen ardından Müjdat Gezen için de alınma kararı çıktı. Gezen ifade vermek üzere adliyeye götürüldü. Bu anlamda herhangi bir açıklama yapmayan ünlü sanatçı, savunmasını adli makamlara iletti.

İfadeler alındı, mahkeme ne dedi? 

Mahkemede ifade veren ikili hakkında adli makamlar kararı kesinleştirdi. Savcılık sorguları yaklaşık 1,5 saat süren Akpınar ve Gezen, adli kontrol istemiyle mahkemeye sevk edildi. Bununla birlikte Gezen'in henüz ifadesi bitmedi, Akpınar serbest bırakıldı.

Sanatçılar her hafta karakola giderek imza verecekler ve yurtdışına çıkışları yasak.

metin akpınar müjdat gezen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı