Metin Akpınar adliyeye getirildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturma kapsamında ünlü oyuncu Metin Akpınar adliyeye getirildi. İşte detaylar...

Metin Akpınar adliyeye getirildi
Metin Akpınar adliyeye getirildi Gizem Zalimalioğlu

Katıldığı bir televizyon kanalı olan 'Halk Tv'de yaptığı konuşmalar ile dikkat çeken ünlü oyuncuya soruşturma açıldı. Konuşmacı olarak bulunduğu 'Halk Arenası' isimli programda sevilen sanatçı ve yılların komedyeni olan Metin Akpınar'a halkın önünde iç savaşa davet çağrısında bulunduğu ve darbe yanlılığı yaptığı gerekçesiyle adli kurumlar tarafından müdahale edildi. 

Polisler evinden aldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı tarafından dün başlatılan soruşturma kapsamında ise Akpınar'ın adliyede işlemleri yapılmak üzere binaya getirilmesine karar verildi. Bugün sabah saatlerinde evinden polis ekiplerince alınan Akpınar, adliyeye götürülmek üzere yola çıktı. Kadıköy'de ikamet ettiği aktarılan Akpınar, polis memurlarının içeri girmesi ile ifade vereceğini öğrendi. Bunun üzerine Akpınar, evinden dışarı tek başına çıktı. Konu kapsamında ifadesine başvurulacak ünlü sanatçı sivil aracı ile birlikte adliyeye götürüldü. Araca binmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, "Savcı bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz" dedi.


Akpınar, sivil polis aracıyla Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

Müjdat Gezen'de aynı dava sürecinde

Aynı dava içeriğinde Müjdat Gezen'in de isminin geçtiği de bilinenler arasında. Birlikte katıldıkları televizyon programında yaptıkları söylemler üzerine adli makamların dikkatini çeken ikili için soruşturma devam ediyor. Bu anlamda Gezen'in ise hangi gün adliyeye çağırılacağı bilgisini de aktaracağız.

metin akpınar müjdat gezen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı