Muhterem Nur'dan Mustafa Uslu'ya suç duyurusu

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur " Müslüm " filminin yapımcısı Mustafa Uslu hakkında " filminde kullanılan yüzük ve gömleğin imitasyon olmasına rağmen gerçekmiş gibi açık arttırmayla satıldığı " iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Muhterem Nur'dan Mustafa Uslu'ya suç duyurusu
Muhterem Nur'dan Mustafa Uslu'ya suç duyurusu Gizem Zalimalioğlu

Geçtiğimiz günlerde merhum sanatçı Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur " Müslüm " filminin yapımcısı Mustafa Uslu hakkında " nitelikli dolandırıcılık " iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.Muhterem Nur, Engelsiz Yaşam Vakfı'nın " 9.Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde " Müslüm Gürses'in gömleği ve zümrüt taşlı yüzüğünü açık arttırmayla satışa çıkarmasını savcılığa taşımasını " Eşimin ismini paramparça ediyorlar. Gerçek yüzük parmağımda. Dünyanın en büyük parasını verseler vermem " sözleriyle anlattı.

 

Hem kamuoyu hem de şahsının dolandırıldığını iddia eden Muhterem Nur, savcılığa verdiği ifadesinde Engelsiz Yaşam Vakfı'nın 8 Ocak 2019'da bir otelde düzenlenen ödül töreninde Müslüm Gürses'e ait olduğu iddia edilen gömlek ve yüzüğün açık arttırmayla satışa çıkarıldığını belirtti. Müslüm Gürses'in yaşamı boyunca parmağından hiç çıkarmadığı iddia edilen ve açık arttırmayla satılan yüzüğün sahte olduğunu, gerçek yüzüğün şu anda parmağında olduğunu dile getiren Muhterem Nur, gömleğin ise Şanlıurfa'daki müzede bulunduğunu söyledi.

savcılığa verdiği ifadesinde , geçek olduğu iddia edilerek satılan eşyalardanşahsi menfaat sağlandığını belirten Muhterem Nur, "Samimi olsalardı amaç gerçekten vakıf yararına yardım olsaydı, yapımcılar kazandıkları parayla şahsi yardım yaparlardı. Hatıralarımın malzeme olmasından ve paraya dönüşmesinden oldukça rahatsız olmaktayım. Vakfın araç olarak kullanılması suretiyle insanları dolandıran şüpheli şahısların tespit edilerek cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçiyim" dedi.

Yaşanan olayın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Muhterem Nur,  "Eşimin imitasyon gömleği ve yüzüğünün gerçekmiş gibi açık arttırmayla satılıp bağışta bulunuluyor. Böyle şeylerden çok zedeleniyorum. Bizi çok fena parçalıyorlar. Sözleşmede böyle bir madde olmadığı halde, bana danışmadan onayımı almadan bu tür bir işe başvurmuşlar. Onları suçlu buluyorum bu nedenle. Filmden oldukça büyük bir para kazandılar. O paranın içinden bağışta bulunsalar daha çok makbule geçerdi. Kırıntı parayla 10 bin liraya 20 bin liraya yüzük, gömlek satılacak. Herkes bunu yapabilir ama milyonlar kazanan bir insan bunu yaparsa benim için çok üzücü olay. Eşimin ismini böyle paramparça ediyorlar, eşimi kullanıyorlar. Artık yeter. Yeter diyorum" sözleriyle isyan etti.

Muhterem Nur, yapımcı Mustafa Uslu'nun bağışta bulunmak için etkinlikte yüzüğü satışa çıkardığını ancak bunun bir reklam olabileceğini ifade etti. Gömleğin Gürses'in değil, filmde giyilen gömlek olabileceğini aktaran Nur, "Yaptıklarını duyduğum gün ofislerine gittim. Bana danışabilirlerdi doğru mu değil mi diye. Ben de o zaman 'Dünyanın parasını kazandınız, bu paranın içinden veremez miydiniz?' yani. Ben bunu konuşacağım zaman şehit ailelerinin karşıma çıkar diye söylendi. Ben şehit aileleri için çok üzülüyorum. O kadar para kazansam paranın yarısını veririm" dedi.

Satışa sunulan ürünlerin tamamen sahte olduğunu belirten Avukat Bahar Can Milli, "  Başsavcılığa suç duyurusunda bulunduk. Mustafa Uslu ve söz konusu vakıf hakkında ifade verdik " dedi.

Müslüm şikayet Muhterem Nur Film
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı