Mardin’de Doğan Bebek, Erken Doğuma Rağmen Yaşam Mücadelesini Kazandı

image_66409515a0504
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Perihan Doğan’ın Erken Doğum Heyecanı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Perihan Doğan, dördüncü hamileliğinin 24. haftasında sancılarının başlamasıyla eşi Mehmet Doğan tarafından hastaneye götürüldü.

Yakup Arjen’in Doğuşu

700 gram ağırlığında erken doğan bebeğe Yakup Arjen adı verildi. Organları gelişmediği için kuvöze alınan ve solunum cihazına bağlanan prematüre bebek, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi uzman doktorları tarafından tedavi edildi.

Yaşam Mücadelesini Kazanmak

630 grama kadar düşen ağırlığı, organlarının gelişmesiyle 3 kilo 500 grama ulaşan Yakup Arjen, zorlu bir sürecin ardından yaşam mücadelesini kazandı. Taburcu edildikten sonra annesine Anneler Günü hediyesi olarak kavuştu.

Anne ve Baba Mutluluğu

Anneler Günü’nde bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Perihan Doğan, “Çok güzel bir duygu. Anneler Günü’nde verilen en güzel hediye. Şükürler olsun. Sabrettik, sonu güzel oldu. Çok rahatsızlık geçirdi. Küçük elleriyle yaşama tutundu” dedi. Baba Mehmet Doğan ise “Şu an çok mutluyuz. 139 gündür bu anı bekliyorduk. Bütün sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver