Mehmet Yiğit, Keşkek Şenliğinde Türküleriyle Büyüledi

Mehmet-Yiğit
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, Uşak Karahallılar Vakfının İstanbul’da gerçekleştirdiği Keşkek Şenliğinde sahneye çıktı. Yiğit, şenlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Uşak türküleriyle dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatan sanatçı, performansıyla büyük beğeni topladı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin usta ismi Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahneye çıkarken, Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi de harmandalı ve kadıoğlu zeybeği ile geceye ayrı bir renk kattı. Yiğit’in türkülerine eşlik eden vatandaşlar, meydanı doldurarak coşkuyla oynadı ve alkışlarla destek verdi.

Mehmet Yiğit, şenliğin sonunda sahnede olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Birlik ve beraberliğin önemine değinerek, türkülerle dolu bu güzel günlerin devam etmesini temenni etti. Sanatçı, türkülerin hiç susmaması gerektiğini belirterek, duygularını dinleyicilerle paylaştı.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, sanatçı Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Karakaya, Yiğit’in performansının şenliğe büyük bir katkı sağladığını ifade etti.

 

Bu Yazıya Tepki Ver