MERCK TÜRKİYE’DEN ÜST DÜZEY GLOBAL ATAMA

1686036887_Aysegul_Erkahraman_Gorsel-min
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Merck’te ekip üyelerinin kariyer yolculuklarına ve gelişimlerine öncelik verme taahhüdünün bir parçası olarak yeni bir global atama daha gerçekleşti. 2014 yılından bu yana Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Ayşegül Erkahraman, bundan böyle “MEAR bölgesi, Global Değer Gösterimi, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma (GVAP) Operasyonları Direktörü” olarak görevine devam edecek.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nde lisans, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde ise yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ayşegül Erkahraman, Merck’te bölgesel ve global projelerde görev aldı. Merck’teki kariyerine 2014 yılında Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Departman Müdürü olarak başlayan Erkahraman, 1 Haziran 2023 tarihi itibariyle “Global Değer Gösterimi, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma (GVAP) Operasyonları Direktörü” olarak atandı. Erkahraman, bu pozisyonda MEAR Bölgesinde (Orta Doğu, Afrika, Türkiye, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu) Pazara Erişim ve Fiyatlandırma konularında sorumluluk üstlenecek.

Ayşegül Erkahraman, Merck Türkiye’nin tüm terapötik alanlarındaki ürün portföylerine önemli katkılarda bulunmuş ve Almanya’da Global Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Birimi’nde çeşitli projeleri başarıyla yürüterek 6 ay süre ile görev yapmıştı.

Merck’e katılmadan önce, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD’de) ve çeşitli ilaç firmalarında çalışan Erkahraman, kalite güvence, araştırma geliştirme, ruhsatlandırma, pazar erişim ve fiyatlandırma alanlarında toplam 23 yıllık deneyime sahiptir.

Bu Yazıya Tepki Ver