MHRS’de Yeni Dönem: Onaylı Randevu Sistemi Başladı

image_6641f96f8c4e1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hastaların Randevuları Artık Onaylanacak

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarından randevu alan hastalar, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya “ALO 182” çağrı merkezi aracılığıyla randevularını oluşturabilecekler. Ancak unutulmamalıdır ki randevular onaylanmadığı takdirde iptal edilecek.

Onay Verme ve İptal Süreci

Yeni uygulama kapsamında, hastaların randevuları için onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek. Onay işlemi randevu alınan kanallar üzerinden yapılacak ve randevular, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar bekleyecek.

İptal Durumunda Yeni Düzenleme

Onaylanmayan randevular bir gün önce saat 20.00’de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda, kişiler tekrar randevu alabilecek ve herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmayacaklar.

Yeni Düzenlemenin Getirdiği Kısıtlama

Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin aynı branşta 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak. Ancak bu kişiler, Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecekler.

Özel Durumlar

65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları uygulamadan muaf tutulacaklar ve istedikleri zaman randevu alabilecekler.

Verimli Kullanım İmkanı

Onaylı Randevu Sistemi, hastalara, hastanelere ve hekimlere zamanı daha verimli kullanma imkanı sunacak. İptal edilen randevular, hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak ve talep bırakmış hastalara öncelik tanınacak.

Bu Yazıya Tepki Ver