Monaco’lu Futbolcu Mohamed Camara’ya Homofobi Karşıtı Kampanya Logolarını Kapatması Nedeniyle Cezai İşlem

image_6659c2207f747
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Monaco’lu Futbolcu Mohamed Camara’ya Cezai İşlem

Monaco’nun 24 yaşındaki Malili futbolcusu Mohamed Camara, homofobi karşıtı kampanya logolarını kapatmasının ardından dört maç ceza aldı.

Ceza Nedeni ve Açıklamalar

Camara, 19 Mayıs’ta oynanan Ligue 1 karşılaşmasında Nantes’a karşı alınan 4-0’lık galibiyet sırasında göğsündeki kampanya logosunun üzerine beyaz bant yapıştırmıştı. Ligue de Football Professionnel’den (LFP) yapılan açıklamada, cezanın, Camara’nın dinlenmesinin ardından ve oyuncunun “homofobiye karşı mücadelede farkındalık yaratmak için bir veya daha fazla eylemde bulunmayı” reddetmesi nedeniyle verildiği belirtildi.

Destek ve Tepkiler

Fransa Spor Bakanı Amelie Oudea-Castera, geçtiğimiz hafta Fransız radyo kanalı RTL’ye yaptığı açıklamada, Camara’nın “en güçlü yaptırımlara” tabi tutulması gerektiğini ifade etmişti. Tüm Ligue 1 kulüpleri sezonun son gününde formalarına kampanya logosunu eklerken, Fransız futbolunun en üst iki kademesini yöneten LFP’nin girişimi kapsamında takım formalarındaki rekabet amblemi gökkuşağı renkleriyle donatılmıştı. Bu gökkuşağı amblemi, Camara tarafından da kapatılmıştı.

Mali Futbol Federasyonu, Camara’yı destekleyen bir açıklama yaparak, “oyuncular da diğerleri gibi temel hakları her koşulda korunması gereken vatandaşlardır” dedi. Monaco CEO’su Thiago Scuro ise Fransız medyasına yaptığı açıklamada, kulübün LFP’nin kampanyasını desteklediğini ve Camara ile ilgili durumu “kendi içlerinde” değerlendireceklerini belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver