New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün, çok daha hızlı yayılması araştırmacıları harekete geçirdi.

Bu durumu inceleyen bilim insanları, “614G” isimli mutasyonun, virüsü kötü etkilediği ve insandan insana çok daha kolay yayılmasını sağladığı sonucuna vardı.

Kovid-19, daha önce defalarca mutasyona uğramış ancak bu salgının seyrini değiştirmemişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dünya futbolunun efsane ismi Maradona hayatını kaybettiDünya futbolunun efsane ismi Maradona hayatını kaybettiKritik toplantı öncesi konuşan Bilim Kurulu üyesi karamsar bir tablo çizdiKritik toplantı öncesi konuşan Bilim Kurulu üyesi karamsar bir tablo çizdiTam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik sonTam 30 dakika sürdü! Doğanın en ölümcül kavgasında beklenmedik son

“614G” İSİMLİ MUTASYON ÇİN’İN DOĞUSUNDA MEYDANA GELDİ

Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre araştırmacılar; “614G” isimli mutasyonun Ocak ayında Çin’in doğu kesiminde meydana geldiği, oradan ABD’ye ve Avrupa’ya daha sonra da dünyaya yayıldığı sonucuna vardı.

KOVİD-19’U PANDEMİYE DÖNÜŞTÜREN MUTASYON

Arizona’daki Translational Genomics Research Institute’te genetikçi olan David Engelthaler, bu mutasyonun Kovid-19’un pandemiye dönüşmesini sağlayan mutasyon olduğu kanısına vardı. Zira araştırmacılar, “614G” isimli mutasyonun, Wuhan’da ortaya çıkan orijinal Kovid-19’dan daha farklı ve çok çok daha bulaşıcı olduğunu belirtti.

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir