ORKİD’İN YENİ UYGULAMASI PERİO BİR MİLYON İNDİRMEYE ULAŞTI!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

<strong “=””>Oldukça kısa sürede bir milyondan fazla kullanıcıya ulaşan <strong “=””>Perio’nun kullanım detayları, son dönemin trendlerinden <strong “=””>“hayatın her alanında dijitalleşme” konusunda oldukça önemli veriler sunuyor.

<strong “=””>Piyasaya sürüldüğü <strong “=””>ilk ay 250 bin<strong “=””>, <strong “=””>ikinci ay 500 bin kullanıcı eşiğini geride bırakarak dikkatleri üstüne çeken uygulama, toplamda <strong “=””>1.000.000 kullanıcıya ve <strong “=””>%75 organik indirme oranına<strong “=””> ulaştı. Organik indirme yüzdesindeki dikkat çeken yükseklik, tüketicilerin regl takibi ve sağlık verilerini, dijital platform üzerinden takip etme konusunda ihtiyaç ve yönelimlerinin olduğunu ortaya koydu.

<strong “=””>IOS Sağlık & Fitness kategorisinde 2., Android Sağlık & Fitness kategorisinde ise 1. sıraya kadar yükselmeyi başaran Perio’yu, kullanıcıların <strong “=””>%45’i App Store üzerinden indirirken, Google Play Store kaynaklı indirmelerin oranı <strong “=””>%55 oldu. Kullanıcıların hayatlarının önemli bir parçası haline getirdiği uygulamaya Ekim 2020 itibarıyla <strong “=””>ayda en az 1 kere giren aktif kullanıcı oranı ortalama 40% oldu.

Kullanıcıların %78’i kayıtlı kullanıcı olarak hesap açarak, Perio’nun tüm özelliklerden yararlanırken, uygulamanın kullanım detayları da açıklandı. En popüler özellik kullanıcı başına aylık ortalama 3 görüntüleme ile regl takvim özelliği olurken, en sevilen içerik kullanıcıların 54%’ünün ilgi gösterdiği eğlenceli ve bilgilendirici testler oldu. Kullanıcılar regl dönemlerini takip ederken sağlık verilerini ve duygu durumlarını takip etmekten geri kalmadı. Aktif kullanıcıların 10%’u regl dönemlerinde duygu durumlarındaki değişikliklerin ve uyku sürelerinin uygulama içerisinde kaydını tuttu. Veriler kullanıcıların, Perio’yu regl dönemini takibinin yanı sıra, keyifli vakit geçirecekleri ve hayatın her alanında kullanabilecekleri bir mecra olarak da konumladıklarını gösterdi.

Perio, kadınların regl dönemlerini düzenli takip edebilmesine destek olmanın yanı sıra, birçok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Güncel trend ve eğilimler doğrultusunda geliştirilen uygulama ile kadınlar beslenme ve fiziksel aktivitelerini rahatlıkla takip edebiliyor. Uygulamada sadece bu platforma özel üretilen uzman makaleleri ve sevilen isimlerin sağlıklı yemek tarifleri, kişisel bakım tüyoları, egzersiz önerileri ve sohbet videoları gibi birçok farklı içerik de yer alıyor. Öte yandan, uygulama içerisinde bulunan chat robot Alya, kullanıcıların vücutları ve ergenlik dönemleriyle ilgili sorularını yanıtlıyor. Uygulama App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Orkid Hakkında

Orkid, Türkiye’de tüketiciye sunulan ilk hijyenik ped markası olarak, bu sektörün doğmasını ve markalaşmasını sağlamıştır. Ayrıca, 41 yıldır sektörde “liderlik” yapan marka olmuş; teknoloji, kalite ve iletişim alanında yenilikçi ve tüketici ihtiyacı odaklı yaklaşımıyla sektör normlarını belirlemiş ve düzenlediği sosyal sorumluluk kampanyalarıyla da sektörün büyümesinde rol oynamıştır. Sosyal sorumluluklarının bilincinde olan bir marka olarak, hayatın her noktasında gençlere ulaşmaya, onların sağlık ve eğitimi için projeler geliştirmeye büyük önem vermektedir.

Bilgi için: Artı İletişim Yönetimi | Eda Erman | 0212 347 03 30 | [email protected]

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir