Orta ila Şiddetli Nazolabial Kıvrımların Düzeltilmesi için Advanced Aesthetic Technologies, Inc.’ye ait %2,5 Agaroz Jel ile Hiyarülonik Asit Dolgusunun Karşılaştırması Eşdeğer Sonuçları Ortaya Çıkardı

algeness-logo Logo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakemli Dergide Yayımlanan Nazolabial Kıvrımların Düzeltilmesi için %2,5 Agaroz Jel Dolgusunun Etkinliğini ve Güvenliğini Belirlemeye Yönelik Bölünmüş Yüz Çalışmasının Sonuçları

BROOKLINE, Massachusetts, 25 Mayıs 2021 /PRNewswire/ — Estetik jel implant teknolojisinde lider Advanced Aesthetic Technologies, Inc. (AAT), Algeness® VL’nin (%2,5 Agaroz Jel) Journal of Cosmetic Dermatology’de (Kozmetik Dermatoloji Dergisi) yayımlanan bölünmüş yüz çalışmasına göre NASHA-L ile karşılaştırıldığında eşdeğer etkinlik, güvenlik ve kullanışlılık ortaya koyduğunu bildirmekten gurur duyuyor.

İtalya, Roma La Sapienza Üniversitesi Genel ve Plastik Cerrahi Bölümünde baş araştırmacı Dr. Nicolò Scuderi, “Agaroz jel dolgusu, hücre dışı matrise benzer üç boyutlu yapıya sahip olan, doğal olarak oluşan bir polimer jeldir ve çapraz bağlantı gerektirmeden ömrünü tamamlar. 66 hastayı kapsayan bu çalışmada amacımız, NASHA-L ile karşılaştırıldığında nazolabial kıvrımların düzeltilmesi için %2,5 agaroz jel dolgusunun etkinliğini ve güvenliğini belirlemekti. Değerlendirmelerimiz arasında nazolabial kıvrım (NLF), Kırışıklık Önem Derecesi Ölçeği (WSRS), Global Estetik İyileştirme Ölçeği (GAIS [tarafsız araştırmacı], hasta memnuniyeti, advers olaylar ve kullanışlılık yer aldı.” dedi.

Çalışmadaki 66 katılımcı arasından 46 kişi (yani, katılımcıların %66,7’si), 3 ay boyunca değerlendirme için hazır bulundu. Bu süre zarfında WSRS’deki ortalama değişim her iki ürün için de aynıydı (%2,5 agaroz için −1,1 ± 0,4; NASHA-L için −1.1 ± 0,4). Her bir ürün için puanlar tüm zamanlarda benzer kaldı ve 7. ile 8. aylar arasında referans değerine dönmeye başladı. GAIS puanı benzer bir model izleyerek 7. ve 8. aylar arasında yükseldi (%2,5 agaroz için 7. ayda 2,7 ± 0,6 ve 8. ayda 3.,3 ± 0,5 ve NASHA-L için ise 7. ayda 2,7 ± 0,6 ve 8. ayda 3,3 ± 0,5). Her iki dolgunun da uzun ömürlülüğü ultrason ile doğrulandı. Tüm advers olaylar geçici nitelikteydi ve 15 gün içinde çözüldü. Çoğu olay hafif nitelikteydi ve olayların sayısı ve şiddeti iki dolgu arasında benzerdi. Dr. Scuderi, “Yeni Algeness® dermal dolgu çeşitlerinin klinik sonuçları bizi etkilemeye devam ediyor. Piyasadaki ilk %100 doğal, biyouyumlu ve biyolojik olarak çözünebilir dolgu olması, bu ürünü diğer enjekte edilebilir ürünlerden farklı kılıyor.” dedi.

ABD’de bulunan araştırmacı Brian Kinney, MD, FACS, Division of Plastic Surgery, University of Southern California, Keck School of Medicine, şunları ekledi: “Bu sonuçlar, Algeness®’in (%2,5 agaroz jel dolgusu) yüksek güvenlik profiline sahip olduğunu ve hastalar tarafından iyi tolere edildiğini doğrulayan, sayısı artan kanıtları pekiştiriyor. Bu benzersiz dermal dolgu bileşiminin, en yaygın kullanılan dolgu maddelerinden biri olan hiyalüronik asit NASHA-L’ye eşdeğer bir ömrü olduğu sonucuna vardık.”

AAT CEO’su Doug Abel şunları ifade etti: “Bu ilk klinik çalışmada %2,5 agaroz jel sonuçlarının NASHA-L ile eşdeğer olduğunu kanıtlayan bu önemli çalışmanın sonuçlarından çok memnunuz. Bu, tescilli Algeness® teknolojimizin etkinliğini ve performansını ortaya koyan bir diğer önemli kilometre taşıdır. Uluslararası alanda saygın üç plastik cerrahın bu dikkate değer takdiri, Algeness® teknolojisinin dayanıklılığını bir kez daha teyit ediyor ve küresel dermal dolgu pazarında fark yaratan bir ürün olarak yerini güvence altına alıyor.  Algeness® için hem ABD’de FDA onayı sürecine, hem de stratejik ortağımız aracılığıyla Çin’de tescil sürecine başladık.”

Tamamen yeniden emilebilir, enjekte edilebilir, %100 doğal jel implant dermal dolgulardan oluşan patentli bir dolgu ailesi olan Algeness®, güvenlik, cilt gençleştirme ve hem istirahat hem de yüz hareketi sırasında doğal görünüm açısından avantajlar sağlıyor. Tipik klinik avantajlar arasında enjeksiyondan sonra asgari şişlik ve hemen görünür sonuçlar bulunuyor. CE İşaretine sahip olan Algeness® şu anda dünya genelinde 30’dan fazla ülkede dağıtılmaktadır.

Referanslar

Scuderi N, Fanelli B, Fino P, Kinney BM. Orta ve şiddetli nasolabial kıvrımların düzeltilmesi için %2,5 agaroz jel ve hiyalüronik asit dolgusu karşılaştırması. J Cosmet Dermatol. 2021;00:1– 8. https://doi.org/10.1111/jocd.13962

 

Bu Yazıya Tepki Ver