PAŞABAHÇE MAĞAZALARI ERENKÖY DENEYİM MAĞAZASINA GERMAN DESIGN AWARD’DAN ÖDÜL

1671776161_PM_Erenkoy_Deneyim_Magazasi_6
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Paşabahçe Mağazaları’nın Erenköy’deki ilk deneyim mağazasını tasarlayıp uygulamasını üstlenen Demirden | ilio, proje ile her yıl dünyanın en iyi tasarımlarının ödüllendirildiği German Desing Award’da Mimari Mükemmellik ve Perakende Mimarisi kategorisinde “özel” ödüle layık görüldü.

23.12.2022 – Alışveriş keyfine keyif katan, müşteri deneyimini bambaşka bir noktaya taşıyan Paşabahçe Mağazaları Erenköy’deki ilk deneyim mağazası ile mimari tasarım alanında dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olan German Desing Award’dan ödülle döndü.

Demirden | ilio’nun tasarlayıp uygulamasını üstlendiği Paşabahçe Mağazaları’nın Erenköy deneyim mağazası, German Desing Award’da ‘Mimari Mükemmellik ve Perakende Mimarisi’ kategorisinde ‘Special Mention’  ödülü almaya hak kazandı.

Cam kültürünün güncel ve derinlikli bir dille mekansallaştırıldığı Paşabahçe Mağazaları Erenköy deneyim mağazası, yenilikçi bir alışveriş deneyimi ile interaktif bir müşteri yolculuğu sunuyor. Tasarımın bütünsel uyumuyla samimi, insancıl, doğaya saygılı bir kurgunun ele alındığı mağazada, çevre duyarlılığını gösteren demir, ahşap, hasır, cam, terrazzo gibi doğal malzeme kullanımıyla sürdürülebilir bir dünyaya ve doğaya olan bağlılığın yaşatılması hedefleniyor. Üç kattan oluşan 1200 metrekare büyüklüğündeki mağazanın en alt katından en üst katına uzanan, cam enstalasyon, müşterileri diğer katlara davet ediyor.

Bu Yazıya Tepki Ver