Rölyef Sanatının En Başarılı Temsilcilerinden Birisi; Mustafa Sarıoğlu

Mustafa Sarıoğlu (2)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selçuklular döneminde yoğun olarak kullanılan rölyef sanatı bugün günlük yaşantımızda birçok alanda karşımıza çıkıyor. Özellikle mimari ve endüstri alanlarında kullanılan bu el sanatının en başarılı temsilcilerinden birisi olan Mustafa Sarıoğlu bu kağıt rölyef sanatını ileriki nesillere taşınabilmesi için büyük emek harcıyor.

Mustafa Sarıoğlu kağıt rölyef sanatını kusursuz bir şekilde icra ediyor. Ve bunu yeni nesillere sevdirebilmek için daha büyük bir efor ile çalışıyor. Çünkü sahip olduğu yetenek ve rölyef sanatına duyduğu bu aşkı kendi gibi yetenekli diğer bireylere de işleyebilmek onun için bir görev niteliği taşıyor.

Kağıt rölyef sanatı Mustafa Sarıoğlu için 10 yıl önce başlayan bir yolculuk. Hobi olarak başladığı bu alanda üretmiş olduğu birbirinden güzel eserler çok güzel tepkiler alıyor. Bu gelişim onun amaçlarını da değiştiriyor. Bugün en önemli amacı bu sanatı tanıyan ve bilen sanatseverlere bu etkileyici tablolarını sunarken aynı zamanda rölyefe uzak olan diğer kişilerinde ilgisini çekebilmek oluyor.

Bu el sanatını yeni öğrenmek isteyen herkese tavsiye niteliği taşıması için yapmış olduğu tüm eserleri görsel sanatlar ve el emekleri alanlarında sergilemekten gurur duyuyor. Her yaştan ve her kesimden insanın bu sanata ilgi duyabilmesini sağlamak için emek veren Mustafa Sarıoğlu kağıt rölyef ve katı sanatı olarak bilinen bu renkli ve keyifli dünyada el işleri ile uğraşmayı seven herkesin başarılı olabileceğini savunuyor.

https://www.instagram.com/yafes.rolyef/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100076158137950

 

Bu Yazıya Tepki Ver