Rusya’da gökten yağan ölü kuşlar halkta paniğe neden oldu

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın güneybatısında, İdil Nehri kıyısında bulunan Balakovo kentinde sokak ve caddelerin ölü kuşlarla dolu olduğu görüldü. İnanılmaz görüntüler sosyal medya ve bazı yerel haber sitelerinde yayınlanarak kısa sürede milyonlara ulaştı. Görüntüler, kıyamet senaryolarını ve komplo teorilerini de beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar kuşların ölümünü, Rusya’nın kentteki büyük nükleer santraliyle ilişkilendirdi.

HALK CEVAP ARIYOR

Caddelere saçılan ölü kuşları gören kimi vatandaşlar şiddetli rüzgarlar veya iki sürünün kazara çarpışması gibi doğal olaylara işaret ederken, diğerleri fabrikaların neden olduğu hava kirliliğinden kaynaklanmış olabileceğini savundu. Bazıları ise, salgın döneminde de suçlanan 5G teknolojisi hedef gösterdi.

‘ÇERNOBİL’ SENERAYOSU GERÇEK Mİ OLDU?

Ortaya çıkan görüntüler akıllara HBO’nun Çernobil dizisini getirirken vatandaşlardan bazıları nükleer santrallere işaret etti. Bölgedeki nükleer santrallerle ilgili bir sorun olabileceğini iddia eden vatandaşlar ‘Çernobil dizisinin başında tüm kuşlar ölüyordu’ şeklinde yorumlarda bulundu.

YETKİLİLER ARAŞTIRIYOR

Henüz kuş ölümlerine neden olan şeyin tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Saratov’un veterinerlik departmanı şu anda olayı araştırıyor ve bazıları ölümlerin bir kuş gribi dalgasıyla bağlantılı olabileceğini öne sürüyor.

Rusya'da gökten yağan ölü kuşlar halkta paniğe neden oldu

Kaynak: Haberler.com

Bu Yazıya Tepki Ver