Rusya’ya Yönelik Ukrayna Saldırısı Sonucunda Ölü ve Yaralılar Var

image_65904f70b2e32_kUiEy8
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın Belgorod Bölgesine Ukrayna Tarafından Saldırı Gerçekleşti

Rusya’da Belgorod Bölge Valisi Vyaçeslav Gladkov, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun Belgorod kentine saldırı düzenlediğini belirtti.

Saldırıda Kullanılan Silahlar ve Hedefler

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırının 2 adet misket içerikli “Olha” füzesi ve Çekya yapımı “Vampire” roketleriyle düzenlendiği ifade edildi.

Rus hava savunma sistemlerince füzelerin birçoğunun vurulduğu aktarılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Birkaç roket ve vurulan misket parçaları Belgorod kentinde düştü. Sonuç olarak 12 yetişkin ve 2 çocuk öldü, 108 kişi yaralandı. Suç işleyen Kiev yönetimi, cephedeki yenilgiden dikkatleri başka yöne çekmeye ve bizi benzer eylemlere kışkırtmaya çalışıyor. Rusya Silahlı Kuvvetleri sadece askeri unsurlara ve bu askeri alanla ilgili altyapıya yönelik saldırılar düzenliyor. Bu suç, cezasız kalmayacak.”

Saldırının Yol Açtığı Hasarlar

Rusya Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamada ise saldırı sonucu bir alışveriş merkezi, üniversite ve konutlar dahil yaklaşık 40 binanın hasar gördüğü aktarıldı.

Putin’in Bilgilendirilmesi ve Yardım Ekibinin Gönderilmesi

Kremlin Sarayından yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e olay hakkında bilgi verildi ve Putin’in talimatıyla Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko başkanlığındaki bir ekip Belgorod kentine doğru yola çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver